יחסי דמוקרטיה ותקשורת

מעוניין ללמוד קורס יחסי דמוקרטיה ותקשורת ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יחסי דמוקרטיה ותקשורת

קורס יחסי דמוקרטיה ותקשורת

אחת מההגדרות החשובות בדמוקרטיה היא "הגבלת השלטון" שאמורה יחד עם כלים נוספים לשמור על דמוקרטיה ולייצג את העם בכך שלא תתאפשר שחיתויות ולכן ככל שיש גופי תקשורת רבים יותר כך מוטב והדמוקרטיה משתבחת , מצד שני הפוליטיקאים והמנהגים שמרכיבים את הדמוקרטיה מנהלים יחסי אהבה שנאה עם התקשורת מאחר ויש להם צורך בדעת קהל ובתמיכה של הציבור מצד אחד ולכן הם רוצים בטובתם ומצד שני יש רצון למנוע מהתקשורת לפרסם כל דבר שיכול לפגוע בהם ולכן זה יוצר מורכבות מיוחדת במינה.

מן הצד השני בישראל מוטלות על התקשורת הגבלות שונות ואיסורי פרסום מסיבות בטחוניות אחרות ולכן השניים הולכים על הקצה בכדי לשמר את היכולת לסקר ולחקור מצד שני המגבלות לפעמים יכולות למנוע את קיומו של דמוקרטיה ולכן יש חשיבות בהבנה של התהליכים המתרחשים בין השניים , במיוחד כאשר תאגידים ואנשי הון הם אלו שמחזיקים בתקשורת והם יכולים להניע תהליכים שטובים עבורם כלכלית ולמנוע מנבחרי הציבור לפגוע בתהליכים אלו מחשש למעמדם הציבורי.

כאשר שני מערכות עוצמתיות נפגשות יש צורך להבין איפה נקודת המפגש ואיך כל אחת מועילה לאחרת , כך ניתן לראות בקורס " ירידים או שותפים - דמוקרטיה ותקשורת " בו אנו מנסים להסתכל משני זוויות שונות ולראות את מערכת היחסים בין הדמוקטהי לבין התקשורת והמדיה , ניקח פעם אחת משתנים שמרכיבים את הדמוקרטיה ופעם נוספת ממשתנים הקשורים לעולם של התקשורת ואין באמת צורך להכיר מבין השניים אל מומלץ להכיר אותן כדי שנקבל נקודות מגוונות.

במהלך קורס זה יבחנו הסטודנטים את מדינת ישראל וישאלו את עצמם איזו מן מדינה היא מדינת ישראל , האם היא דמוקרטית? ואם כן איזו סוג של דמוקרטיה?  בנוסף יכירו את המדיה והערכים שהולכים יחדיו בארץ ובעולם ויחד עם זאת יכירו את המושג "מרחב ציבורי" וקהלים לתקשורת , נבין איך דמוקרטיה מושפעת מעיתונות וכן הקונפליקטים שיש בתחומים אלו בנושאים כגון לאום או יצירה של מדיה גלובלית. ואין ספור דוגמאות נוספות.

 


מעוניין ללמוד קורס יחסי דמוקרטיה ותקשורת ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יחסי דמוקרטיה ותקשורת

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יחסי דמוקרטיה ותקשורת.

לא נוספו עדיין סיכומים ליחסי דמוקרטיה ותקשורת


פרטים נוספים