חסידות אשכנז במחשבה היהודית

מעוניין ללמוד קורס חסידות אשכנז במחשבה היהודית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חסידות אשכנז במחשבה היהודית

קורס חסידות אשכנז במחשבה היהודית

הקורס חסידות אשכנז בתולדות המחשבה היהודית עוסק בתנועת החסידות האשכנזית באירופה שעיקר יצירתה במאולת ה12 וה13 והיתה אחת מהתופעות המרכזיות בחיי הרוח היהודיים בימי הביניים , בקורס עוסקים בסיקור חלקים ופרקים עיקריים של התנועה החסידית והעיסוק בתורת הסוד ותורת הקבלה ובתורת המוסר וחשיבותה לדרך החסידות.

ללומדי קורס זה יחכו סיפורים רבים , מאורעות שונים ולמי שאוהב את התחום מחכים ספרים רבים שיעשירו את הידע שלו בינהם הספרים "דת וחברה במשנתם של חסידי אכנז" והספר "המיסטיקה העברית הקדומה" .

הספר המרכזי בקורס הינו "חסידות אשכנז בתלודות המחשבה היהודית" ספר עבה ומפחיד אבל לא קשה במיוחד והוא עוסק במיקומה של חסידות אשכנז בתולדות המחשבה היהודית היצירות שלה והיחס של לפילוסופיה והקבלה , הספר נוגע במסעות הצלב והתוצאות הקשות שלהן והיחסים המעורערים של היהודים והגויים באיזור המחיה של החסידות.

התנועות חסידות החלו באיטליה במאה השמינית ונמשכו עד המאה השלשה עשר ולה אישים חשובים ומרכזיים בכל עת והם חיברו חיבורים שונים כגון "ספר חסידים" וחיברו עיקרים רעיוניים של תורת המוסר החסידית והאשכנזית של יראה ואהבה של דרכי החסידות ותפיסת הרוע דברים שקיימים עד ימינו , תורה נוספת שהתפתחה היא תורת התשובה והאופנים בהם ניתן לתקן דברים מהעבר הוגדרו לראשונה קודים של התנהגות חברתית ועוד.

בקורס זה נלמד אודות תורת האלוהות של החסידות והעיסוק באל הנסתר והאמונה בצדיקים והכבות לתורת ההתגלות של חסידות אשכנז , מעשם שונים כגון "הגולם מפראג" ותורת הבריאה מעסיקים רבות את החסידות והעיסוק בתורת התפילה וההשגחה העליונה המוגדרת כיום כניסים והשתרשו ביסודות הדת היהודית והחסידית.

קורס בעל מידע רב ומסודר טוב אך יש טובים ממנו.


מעוניין ללמוד קורס חסידות אשכנז במחשבה היהודית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חסידות אשכנז במחשבה היהודית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל חסידות אשכנז במחשבה היהודית.

לא נוספו עדיין סיכומים לחסידות אשכנז במחשבה היהודית


פרטים נוספים