קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם

מעוניין ללמוד קורס קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם

קורס קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם

הרמב"ם מי לא מכיר? אחת הדמויות המרכזיות ביותר בתרבות ובהיסטוריה היהודית , יצירתו והקיפה אדירים הוא היה חדשני אמיתי והיה מקורי בכל כתביו ונועז במעשיו וכתביו אלו השפיעו בצורה משמעותית ביותר על אופיה של היהדות בדורות הבאים אחריו , ועד ימינו לומדים בעומק רב את דבריו כאשר חלקם מובנים חלקית בלבד , הסטודנט בקורס זה יחשף למפעל חייו של הרמב"ם  יחודו של האיש במערכת הקיימת עד אז ומוצגים כל יצירותיו וההשפעה הרבה שלהם לאחר מכן.

המוטיב העיקרי של הקורס הינו מרכזיותו של הרמב"ם והשפעת יצירותיו על עולם ההלכה וההגות הפילוסופית וחיבור של שני תחומים אלו יחדיו יוצר איחוד מדהים של השקפה ויצירה. 

בקורס נלמדים תכונותיו הכלליות של האיש ומפעלו וניתוח פירושו למשנה והרקע הספרותי לספר המצוות שחיבר "תורת העיקרים" , חיבורו משנה תורה וההבנה של המקורות שבהם מדבר הרמבם בספר והבנה של המסקנות ומטרות הרמב"ם בחיבור זה , מתבצע דיון מרשים בבעיות העולות מטעמי המצוות ושימוש במודל שנבנה לבחינת השיטות השונות וניתוח של דעתו של הרמב"ם תוך השוואה מתמדת של "משנה תורה" ו"מורה נבוכים" שחיבר.

הלמידה מתרכזת גם התולדות הפילוסופיה היהודית , מיקומה של הפילוסופיה ביהדות ואופיו ומגמות במורה נבוכים לצד מיקומה של מיקומה של האגדה ודרכים שונות פירוש דבריו של הרמב"ם שבו עוסק בימות המשיח אופי ותכלית ומיקומם בהיסטוריה של ימות המשיח ותחיית המתים. 

תורת המוסר שמעניין את הרמבם והוא מביע את דעתו בנושא נזירות ופרישות מהחברה בנושאי המניע המוסרי לעשיית המצוות והקשר עם האל ודיון במודלים שנבנו לבחינה של דברים אלו.

 


מעוניין ללמוד קורס קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל קווי יסוד במשנתו של הרמב"ם.

לא נוספו עדיין סיכומים לקווי יסוד במשנתו של הרמב"ם


פרטים נוספים