מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה

מעוניין ללמוד קורס מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה

קורס מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה

מעניין שקוראים למדע המדינה כמדע, שהרי לא בהכרח ברור שניתן לבחון ולמדוד את מדעי המדינה והרי מדע צריך להיות דבר מדיד שניתן לבחינה אז האם מדע המדינה זה אכן מדע? אם כן א אנחנו בוחנים וחוקרים את המערכת הפוליטית כדי שתעמוד בסטנדרטים של המדע ובמידה וזה לא מדע הרי שזה אסופת פרשנויות אישיות שאינם מעידות דבר על המערכת הפוליטיות ואינם מגובות בראיות.

כאשר אנחנו רוצים לחקור מערכת כלשהי בכלים של המדע כפי שמופיע בקורס שיטות מחקר ניתן לראות שיש שיטות מוגדרות מאוד לאופן בה אנו חוקרים כאשר הבולטים בינהם עושים שימוש בסטטיסטיקות והשוואה בין שני קבוצות כאשר אחת נושאת את נושא המחקר והשניה איננה אך יחד עם זאת הן שוות ומאפשרות לנו לראות איזה שינוי גורם נושא המחקר , דבר זה מהווה אתגר מיוחד עבור העוסקים במדעי המדינה כי אם חושבים על זה : איך חוקר אמור לבודד מקרה קיצון אחד מבלי לקחת לחשבון עוד אלפי תהליכים שהתרחשו בו זמנית והשוואה בין שתי מדינות או שתי תקופות אינה אפשרית שהרי דברים אחרים השתנו באותו הזמן.

בקורס זה מנסים לבחון האם יש כלים משובחים למדידיה של מדע המדינה והבנה של מדינות שונות על מערכותיה הרבות ואיך מערכות מדינה אלו משפיעות על החיים של כולנו ואולי נקרא לזה משום כך מדע המדינה למרות שזה לא מדע קלאסי.. ? זהו כפי שמשתמע קורס תאורטי מאוד שמנסה להתמודד עם שאלות רבות ונועד להעביר לסטודנטים את המסר ולנסות לחדד את המוח שלהם על הגישות השונות למחקר של נושאים מורכבים כמו מדינות ומערכות פוליטיות שקיימות במדעי המדינה.

הקורס יפתח בשאלות רבות שמאתגרות חוקרים בכל העולם ומאוחר יותר בקורס ינסה לענות עליהם באמצעות גישות שונות בהם עושים שימוש בחקר מדעי החברה וזאת על מנת לנסות להראות לסטודנט איך מתמודדים עם נושאי מחקר כאשר הנתונים ברובם תאורטיים לצד מערכת מורכבת מאוד שקשה לבודד בה תהליכים ספציפים שיאפשרו חקירה פשוטה כפי שנהוג בשאר תחומי המדעים המדויקים.

 


מעוניין ללמוד קורס מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה.

לא נוספו עדיין סיכומים למבוא לגישות ושיטות במדעי המדינה


פרטים נוספים