היצירה הנבואית במקרא

מעוניין ללמוד קורס היצירה הנבואית במקרא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא היצירה הנבואית במקרא

קורס היצירה הנבואית במקרא

הקורס עושה עם הסטודנט היכרות עם עולם היצירה הנבואית והמקראית על כל סוגי תכניה השונים , מציגה את הרעיונות מאחוריה ונעשים נסיונות לעקוב אחר התפתחותה מהמוסר הבודד ועד הכתבים המורחבים שמקיפים בכתב ספרים , לומדים להבדיל בין יחודה של הספרות הנבואית היההודית לבין תכונות נבואיות דומות שהתגלו במזרח הקדום , הבנת התופעה והסיטואציה להם נכנס הנביא היהודי מקורות ההשראה שלו.

הנביא ראה את תיפקודו כנביא כשליחות חברתית מהמעלה החשובה ביותר ראה את הצורך בנבואה כצורך דתי ומדיני והיה מבדיל בינו לבין הנביאים מהמזרח הקדום. נביאים רבים מתוארים בספרי הנביאים והם הופיעו בתקופות שונות , בין השאר מתוארים נביאי שקר שלא קיבלו נבואה כלל וכן נביאים שקיבלו את נבואתם באמצעות חלום או בת קול , נבואה היתה חלק מאורח החיים המקובל בתקופות המקדש.

הסטודנט רוכש במהלך הקורס ידע מקיף ושיטתי בספרות הנבואית המקראית ולומד על הסוגים השונים והטיפוסים שהפכו לנביאים הסטודנט יכיר את השיטות והמגמות החדשות בחקר הנבואה היהודית ובמהלך הקורס ילמד  דרכי התמודדות עם פרשנויות שונות של הטקסט הנבואי והגישות השונות של הביקורת על הספרות הנבואית המקראית.

בקורס ישימו דגשים על נושאים מרכזיים כגון החוויה הנבואית ומקורות השראתה , יעדיה של הנבואה והשליחים , דרכי העברה של הנבואות והאמצעים שעמדו לרשותם , ההשוואה בין הנבואה הישראלית לנבואה הקיימת במזרח העתיק ודיון בהשתלבותם של הנביאים במערך הדתי המאמין בפולחן בזמנים אלו כאשר הנביאים מתארים אפוקליפטיקה ותיאורי פחד אחרים , וכמובן לאן הנבואה נעלמה השליחים התעדו וכיום לא נותר דבר.

נושאים אלו מרתקים בגלל העובדה שכיום אדם המדבר כנביא נשלח למוסד סגור ובאותם ימים הקשיבו להם בקשב רב ואו התעלמו אך לא זלזלו בדבריהם והם היווה כעוד חלק במערך הדתי כנוסף לכהנים , החכמים , והמלוכה.

 


מעוניין ללמוד קורס היצירה הנבואית במקרא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא היצירה הנבואית במקרא

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל היצירה הנבואית במקרא.

לא נוספו עדיין סיכומים להיצירה הנבואית במקרא


פרטים נוספים