מעוניין ללמוד קורס מדיניות ציבורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מדיניות ציבורית

קורס מדיניות ציבורית

אז מה זה מדיניות ציבורית ? זהו תחום מחקר בו בודקים את האופן שבו מקבלי ההחלטות במגזר הציבורי בוחרים לקבל את ההחלטות שלהם והתחומים שנחקרים בה קשורים לכלכלה לחברה , למשפט ולמדע המדינה ומטרתו להבחין באופן ובצורה בה מתקבלים החלטות ולנסות להגדיר האם הן החלטות טהורות או שמה הן מושפעות מגורמים חיצוניים ובמידה והן מושפעות - מהן המאפיינים היחודיים שגורמים לכך..

יש שלושה שלבים במדיניות ציבורית והן : עיצוב המדיניות , ביצוע המדיניות , אופן הערכה שלה ולמה הכוונה ? בדומה לחוקי הכלכלה החלטות המדיניות הציבורית מוגבלות ויש לבצע שימוש נבון במשאבי המדינה אבל בעיה קשה יש למדינה המחוייבת לדאוג לכל אזרחיה באופן שווה ובכל החלטה שתבצע יש אנשים שנהנים ואחרים שנפגעים מכך ולכן נוצר צורך לבחון את המידניות הציבורית וההשלכות שיש לה בנסיון לבדוק שאכן המשאבים מנוצלים באופן היעיל ביותר.

במהלך הלימודים לקורס זה אמורים הסטודנטים לרכוש ידע במושגי יסוד ובגישות התאורטיות והישומיות של ניתוח המדיניות הציבורית וכדי שיוכלו לבחון אותה ולהעמיק את ההבנה שלהם בנושאי המדיניות המרכזית שיש כיום במדינת ישראל שעשירה במאפיינים יחודיים ובשלל גורמים ונסיבות שמשפיעות באופן ישיר או עקיף על הליכי העיצוב היישום והההערכה של המדיניות הציבורית וכמובן שגם על התפוקה של מדיניות זו.

חקר המדיניות הציבורית זה משהו שיחסית חדש והתפתח רק במאה העשרים והוא כיום נחשב כדיסצפלינה עצמאית ובאמצעותה נחקרים מודלים שונים של מדיניות הכוללים בתוכם את הגישות הנורמטיביות והחיוביות לעיצוב וליישום של מדיניות אלו , התנאים משתנים בהתאם לטיב השלטון ולאופן ההנהגה אך ככל שמדינה דמוקרטית יותר כך החשיבות להבנה של הקשר בין מדינה לחברה ובין החברה לאדם היחיד הופכות לחשובות יותר ונדרשות להבנה.


מעוניין ללמוד קורס מדיניות ציבורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מדיניות ציבורית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מדיניות ציבורית.

לא נוספו עדיין סיכומים למדיניות ציבורית


פרטים נוספים