מגדר ומיניות בתרבות חז"ל

מעוניין ללמוד קורס מגדר ומיניות בתרבות חז"ל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מגדר ומיניות בתרבות חז"ל

קורס מגדר ומיניות בתרבות חז"ל

נבחן את התרבות הרבנית היהודית שצמחה בעת העתיקה ונבחן בנוסף את המנגנונים החברתיים התרבותיים והטקסטואלים שבהם עושה שימוש האליטה הגברית כדי לבסס את מעמדה כהגנון השולט בנושאים של מגדר ומיניות , בקורס זה עושים שימוש בניתוח מידע טקסטואלי רב ובוחנים קטעים שונים בספרות חז"ל (חכמינו זכרונם לברכה) ומקורות שונים בני אותו הזמן (המאה השניה למאה השביעית).

הקורס מדגיש בנוסף את ההבדלים התרבותיים וההיבטים ההיסטוריים  של תרבות חז"ל והקשרים שהיא מנהלת עם תרבויות שונות בסביבה שבה היא מתקיימת ובמקום מרכזי מאוד בין השאר מתנהל קשר עם הנצרות. הקורס שם דגש לשינויים הרבים שחלו עם השנים בכל הקשור למגדר ומיניות במעבר מן הספרות התנאית לספרות האמוראית ומציגה את ההבדל בגישה של חכמי בבל לעומתם של חכמי ארץ ישראל.

העיסוק בנושאים אלו מורכב מאוד בהלכה ובמסורת היהודית , והעיסוק בהבניית הגוף הגברי והנשי מורכב והלימוד הגברי בנושאים כגון ה"נידה" מחזור האשה וימי הטומאה בהן היא אסורה , העיסוק האובססיבי ביצרו הטוב של האדם לעומת היצר הרע שבקרבו , דיון בנושאי הנישואין של הזכר והנקבה וחיי המשפחה הבאים לאחר מכן וכן בנושאי המותר והאסור בלימוד בין נשים לגברים.

תיאורים של המרחב הציבורי ומעשיות מן השכונה והדיון השקט אודות חיי מין אחרים , חיי מין שונים ופרקטיקות מיניות שאינם מקובלות והתמודדות עם טקסים מיושנים כגון הטקס של ה"סוטה" המתואר בהרחבה בתלמוד.

העיסוק במיניות עד היום נשלטת בידי המין הגברי המשקיע מזמנו ולומד מהתלמוד הבבלי את ההלכות הנוגעות לחיי האישות (חיי המין) ומבנה הגוף הנשי ומחזור האשה ואופן התמודדות עם הופעות שונות וקיום יחסי מין שונים כלומר לאשה במקורות אין כל אימרה בנושא וגם כיום הנושא מוגדר כטאבו לדיבור אך הלמידה הגברית בנושאים אלו נמשכת.

הניגוד הברור בין הדת לבין העיסוק בחיי מין וכל הקשור לחדר המיטות הופך קורס זה למרתק ומעניין במיוחד , הניגוד מעלה סוגיות קשות והפתרונות היצירתיים וההבנה העמוקה במבנה גופם של הזכר והנקבה מפליאים.


מעוניין ללמוד קורס מגדר ומיניות בתרבות חז"ל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מגדר ומיניות בתרבות חז"ל

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מגדר ומיניות בתרבות חז"ל.

לא נוספו עדיין סיכומים למגדר ומיניות בתרבות חז"ל


פרטים נוספים