אזרחות : תאוריה ופוליטיקה

מעוניין ללמוד קורס אזרחות : תאוריה ופוליטיקה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא אזרחות : תאוריה ופוליטיקה

קורס אזרחות : תאוריה ופוליטיקה

מדינה , הגוף שאמון על ייצוג והגה של התושבים המתגוררים בו זוכה לכוחו על ידי ויתור שעושה כל אדם ואדם במדינה על זכויות בסיסיות שהוא מקנה למדינה כדי שהיא תהיה זאת שתדאג עבורו לזכויות והאזרחות היא הכלי המתאים ביותר לתיווך בין האדם הפרטי לבין הממסד  וכמו שיש לאזרח מחויבויות שונות למדינה ולחברה כך המדינה מחויבת חזרה אליו ואמונה על הגנה ותמיכה בו בשעות קשות.

האזרחות היא המנוע העיקרי של הכלכלה ורק בזכותה הדברים מתאפשרים ובלעדיה כל המערכת הפוליטית והדמוקרטית תקרוס ביום אחד , הרי כל אדם ידאג לעצמו ורק החזק ישרוד כפי שנראה בטבע , העובדה שאנו בוחרים לעשות שימוש בכלים של החוק וכמובן גם לחיות חיים בעלי תרבות דמוקרטית הם אלו שנותנים למדינה את הכח הרב שיש לה ולכן חשוב מאוד להבין מהו אזרחות ומהם היחסי גומלין שמתנהלים בין האדם לבין החברה והמדינה.

בתחילתו של הקורס לומדים על המקור של האזרחות כמושג היסטורי ופוליטי ששינה את העולם ונבין איזה משמעות ומה עוצמתה של האזרחות בבניה של מערכת ליברלית דמוקרטית ומהם הזרמים הביקורתיים שיוצאים כנגדו והסטודנט בעצם מתבקש לראות מזוויות שונות את אחד האלמנטים הטבעיים ביותר עבורינו כיום אך אינו קיים במדינות בעולם וכמובן לא היה תמיד ונוכל להשוות ולראות מהם התרומות של האזרחות לאנושות ולאזרחי המדינות.

לאחר שהסטודנט מכיר את הרמה ההיסטורית והפוליטית של האזרחות ניתן לגשת לעולם העדכני של ימינו ולראות איפה אנחנו עומדים בדיון העכשווי בנוגע לאזרחות במדינת ישראל , במטרה שכל סטודנט יפתח סוג של ביקורתיות ויבחן את המערכת שקיימת כיום בישראל ויראה מה הוא נותן ומה התמורה שהוא מקבל ואף ישאל את עצמו האם זה משתלם ובכמה זה באמת תורם לו.

כאשר מתבססים על מאמרים ומחקרים רבים ניתן לראות את העוצמה והיכולת של האזרחות כיום במדינת ישראל ולהבין כמה טוב מושג האזרחות ומה ההשלכות לקיומו.


מעוניין ללמוד קורס אזרחות : תאוריה ופוליטיקה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא אזרחות : תאוריה ופוליטיקה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל אזרחות : תאוריה ופוליטיקה.

לא נוספו עדיין סיכומים לאזרחות : תאוריה ופוליטיקה


פרטים נוספים