תהליכי החילון בתרבות היהודית

מעוניין ללמוד קורס תהליכי החילון בתרבות היהודית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תהליכי החילון בתרבות היהודית

קורס תהליכי החילון בתרבות היהודית

בקורס נבחנים השורשים ההיסטורים והפילוסופים של התרבות החילונית המודרנית של היהדות המוכרת לכולנו כיום והמהלכים המורכבים מאוד לעיצוב מחדש של הזהות היהודית במודרנית בעת החדשה , הקורס ידון בהתפתחות הציונות והחילוניות בהגות יהודיות חילוניות שונות בויכוחי תרבות ובהשתקפות החילון בספרות היהודית החדשה .

הסטודנטים נהנים ממצג של החילוניות החדשה והאופנים בהם התמודדו היהודים עם המודרניות ברמות השונות , ההיסטוריות התרבותיות והרוחניות בקורס זה נבחן את היווצרותה של החילוניות בפילוסופיה ותחילת החילון ביהדות אירופה במאה הקודמת והחיון שנגע בקבילות היהודיות שבמקורותיהם במדינות האיסלאם , החילון היהודי הנמשך עד היום באירופה ועוד.

דיונים מרתקים בנושא שאלת התרבות היהודית החילונית מהאוטופיה הציונית ועד לדיסטרופיה הישראלית ולזכרון השואה  וכמובן התמודדות עם הספרים החילוניים החדשים והסוציולוגיה של החילון.

החילון פוגע לא רק ביהדות אלא בכלל הדתות השונות הסובלות מחילון גבוהה ואלו מתמודדות כל אחת בצורה שונה , אם זאת הרכבה המיוחד של הדת היהודית מאלצת את היהודים להתמודד עם שאלת זהות קולקטיבית קשה עוד יותר והיווצרותה של הציונות ללא הכרה בהיסטוריה בדת ובלאום מקשה עוד יותר את ההתמודדות עם הבעיה , כיום יש רוב ברור לחילון במדינת ישראל ביהודי העולם כולו , החילון משפיע על רבדי הקהילה השונים ומצריכה התמודדות מיוחדת עם השינויים.

ישנם התמודדויות שונות בעולם כגון קיומה של היהדות המתקדמת (הרפורמית) והקונסרבטיבים המנסים להתמודד עם המודרניזציה והחילון באמצעות הנגשה והתאמה לעולם החדש של תכנים מיושנים, מצד שני במדינת ישראל יש יהדות אורטודוקסית מפוחדת ומסוגרת המכניסה את עצמה לגטו תודעתי ומרצון כדי להתמודד עם תהליך החילון והפחד מפני הלא נודע.

התמודדויות אלו הנמשכות עד היום גורמות לקורס זה להיות קרוב לודאי הקורס המעניין ביותר בתואר והשיוך לחיי המציאות נותן תוספת חיובית לתואר וניתן לכתוב על קורס זה עבודה סמינריונית וכמות הכתבים והמחקרים בנושא הם בלתי נדלים ובהחלט שווים הסתכלות ומחשבה.


מעוניין ללמוד קורס תהליכי החילון בתרבות היהודית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תהליכי החילון בתרבות היהודית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תהליכי החילון בתרבות היהודית.

לא נוספו עדיין סיכומים לתהליכי החילון בתרבות היהודית


פרטים נוספים