משטר ופוליטיקה באפריקה

מעוניין ללמוד קורס משטר ופוליטיקה באפריקה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא משטר ופוליטיקה באפריקה

קורס משטר ופוליטיקה באפריקה

כולם בעולם שואלים מה לעזעזל קורה באפריקה? לאן נושבת שם הרוח האם זה לכיוון של דמוקרטיה ווחיים פוליטיים תקינים או למלחמות עקובות מדם בין מליציות חמושות וגורמים לא יציבים הגוררים את היבשת לאלימות ולשפיכות דמים וזאת בלי להתבונן בתופעה המורכבת כל כך שעוברת היבשת כבר חמישים שנה מאז עזיבת המעצמות האירופאיות את אדמת אפריקה וכך בעוד ישראל הוקמה מאפס ונמצאת בראש הפרמידה המערבית יחד עם מדינות ארצות הברית ואירופה ולעומת זאת יבשת שלמה עם פוטנציאל אדיר שאין כמותו הכולל כוח אדם , אוצרות טבע ומשאבים כמעט ללא הגבלה יחד עם ביטחון אמיתי ממלחמות כנגד אינה מצליחה להרים את הראש ולמעט כמה ערים גדולות במדינות הגדולות המצב כולו לא יציב כלל.

הסטודנטים ילמדו מעט על ההיסטוריה של אפריקה במאה השנים האחרונות עד לתום תקפופת הקולוניות ומאז איך ראה התהליך לגיבוש פוליטי והפיכתה של אפריקה ליבשת עצמאית ככל האפשר אך לזאת יש מחיר מאחר ויש אוכלוסיות מורכבות וחברות מגוונות שיש לקחת בחשבון ולכל אחת מהם צרכים ודרישות נוספות שכיבשת ענייה אין בידי גורמי הממשל הרשמיים מספיק כדי לספק את דרישות התושבים , במקום בו הכל לא יציב כוחות הצבא משמשים כשוטרים וכמובן ככזה הם גם מעורבים עד הצווער בפוליטיקה דבר שאינו עומד בשורה אחת עם חוקי הדמוקרטיה הליברלית.

נושא מרתק שלומדים הסטודנטים נוגע בשני מגמות מקבילות שקורות ממש כיום ובו זמנית ואין לאף אחד תשובה אמיתית , בעוד הגלובליזציה חודרת לאפריקה והנגישות לטכנולוגיה עולה המדינות עצמן רק הולכות ומתפוררות למרות שאילו בדיוק הדברים החשובים כדי להקים דמוקרטיה וממשל יציב אך כנראה שזה לא עוצר מאותם אלימים לעשות שימושים בכח ובאיומים בכדי להשיג את מטרותיהם.

חומר הלימוד בקורס זה פותח היסטורית על הקולוניות והדרך שאפריקה אשתה כדי להפוך למדינות עצמאיות ונכיר את המשטרים הסמכותיים שפועלים באפריקה לצד יחסי החברה והשלטון וחוסר האמון שיש לאנשים במערכת הפוליטית וכמובן ניגע במשטרים השונים ובאופן החלפה של השלטונות ולבסוף ננסה לבדוק האם יש דמוקרטיה באפריקה כלומר האם אפריקה עומדת בקריטריונים לזכות בשם התוא רדמוקרטיה? מאחר והוליטיקה שם נכשלת פעם אחר פעם ניתן לראות זאת רק כתקווה לעת עתה אך כולם מצפים שיהיו שינויים לטובה.

נושאים אחרונים בקורס זה נוגעים בכלכלה והפוליטיקה של מדינות אפריקה בצל הגלובליזציה כלומר איך הם מתמודדים עם הגלובליזציה ועם מערכות הפוליטיקה (רמז: לא משהו) ולבסוף נעשה סיכום של תהליכי ההתפוררות של המדינות והנסיגה של העם מהמודל של מדינות.

 


מעוניין ללמוד קורס משטר ופוליטיקה באפריקה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא משטר ופוליטיקה באפריקה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל משטר ופוליטיקה באפריקה.

לא נוספו עדיין סיכומים למשטר ופוליטיקה באפריקה


פרטים נוספים