זכויות האדם ביחסים בין לאומיים

מעוניין ללמוד קורס זכויות האדם ביחסים בין לאומיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא זכויות האדם ביחסים בין לאומיים

קורס זכויות האדם ביחסים בין לאומיים

זכויות האדם הפך בשנים האחרונות להיות דבר מאוד משמעותי ביחסים הבין לאומיים אשר יחד עם ארגונים חברתיים בין מדיניים מקדמים נורמות וחוקים יחד עם מוסדות בקרה וזאת כדי למנוע את הפגיעה בזכויות האדם באשר הם , תחום זה התפתח לאחר המאה העשרים שכולו רצוף בפגיעה בקיום הפיזי של בני האדם וניצול של אנשים לטובת צרכים שונים ולאחר שבעולם מבינים שזהו בעיה שיש למגר הנושא צף והפך לאחד מהדגלים של המערכת הבין לאומית כאשר היא רואה את עצמה מחויבת לשמור על זכויות האדם.

כאשר בוחנים את זכויות האדם ישאלו רבים מהו המשמעות של המילים האם זה רעיון פילוסופי שמזכה את בני האדם בשוויון ובהגנה או שמה זה בכלל עיקרון שמעוגן בחוק ובכלל מאיפה זה נובע - יש ממשות היסטורית לעניין? וכאשר בוחנים כל מילה לחוד נצטרך לדון במהם הזכויות כלומר אילו זכויות נכללות בהגדרה זו ומי הוא שנחשב אדם האם זה תושב או גם מהגר לא חוקי לצד פושע ואיך לעזעזל זה חדר למרכז השיח הבין לאומי בעוד שמובן למה חברות ומדינות מנסות לתת תוקף חוקי לזכויות האדם (כפי שעשה אהרון ברק במהפכה החוקתית ב1992) הרי שלא בהכרח שברור שמהערכת הבין לאומית רואה גם היא את עצמה אחראית למנוע אירועים מסוג זה.

בין זכויות האדם למודרניזציה ולדמוקרטיזציה של העולם יש חיבור הדוק , ככל שמדינה יותר דמוקרטית ויותר מודרנית כך הזכויות של האדם יקבלו מקום גבוהה יותר בסולם הערכים בחינוך ולאחר מכן בדרישה מן האנשים בעבודה וברחוב ולבסוף נשאל האם זכויות האדם ושמירתו תחת חוקים רבים עוזר לכינון שלום ויציבות בין לאומים שונים? לא ממש ניתן לדעת אך בהחלט יש צורך לבחון את הדברים הללו.

בקורס זה הסטודנטים לומדים מה המקור לצמיחתה של רעיון זכויות האדם והשורשים הרעיונים שמגיעים היישר מהדתות השונות , כמובן שגם אילו ששומרים על זכויות אדם עושים זאת תחת השקפת עולם שונה ותרבויות שונות יגדירו את הדברים בצורה אחרת לחלוטין כך לדוגמה במדינת ישראל המדינה פוגעת במידה ונדרש בזכויות אדם במידה וזה יכול להציל חיים או למטרות פרטיות ואין בכך שום דבר רע אף על פי שזה מורכב.

כיום יש מערכת הגנתית באו"ם ובכלל בהסכמות בין מדינות העולם לשמירה על זכויות האדם , בהסכמות אלו כתוב מה עושים במקרים שונים בהם יש שיקולים שונים אל מול השיקולים של זכויות האדם , מה עושים כאשר פליט חודר למדינה (האם הוא פליט?!) או מה עושים כאשר מדובר בנשים וילדים שבהם יש לנהוג באופן אחר אך כולם שווים לפני החוק ולכן אין לצפות לשינויים משמעותיים בין המקרים ולרוב בית במשפט יבחר להגן על החלשים תמיד.

יש כיום עשרות ארגוני זכויות אדם הפועלות מכל העולם והם ממומנים על ידי תרומות ומדינות והיעילות שלהם ברובם היא במעקב אחר אירועים שאינם חוקיים ומניעתם על ידי דיווח למשטרה או לגורמים הרלוונים בסביבה , ולבסוף נלמד על מדיניות החוץ של מדינות מערב אירופה לצד ארצות הברית ונשווה את מדיניות ישראל בנושאים אלו כחלק ממדיניות החוץ שלה וכמובן שישראל לוקחת חלק בכל מקום שניתן ויש צורך להשתתף בו.

מזה שנים המטה לשמירה על זכויות האדם באו"ם מוצא לנכון לגנות את ישראל עשרות אם לא מאות פעמים אך אחרים לא מקבלים גינוי בכגלל כוחם האלקטוראלי וזה כמובן מראה לנו על האופן שבה מתבצעים שיקולים שונים הקשורים לזכויות האדם , מרכיב זה עולה כסף רב למדינות אך לא באמת תורם מספיק חזרה כלומר הכסף שנכנס לתחומים אלו לרוב אינו חוזר מאחר ואין סוף לאפשרויותבעיסוק ושמירה על זכויות האדם .


מעוניין ללמוד קורס זכויות האדם ביחסים בין לאומיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא זכויות האדם ביחסים בין לאומיים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל זכויות האדם ביחסים בין לאומיים.

לא נוספו עדיין סיכומים לזכויות האדם ביחסים בין לאומיים


פרטים נוספים