תולדות התקופה ההלניסטית

מעוניין ללמוד קורס תולדות התקופה ההלניסטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות התקופה ההלניסטית

קורס תולדות התקופה ההלניסטית

בקורס זה עוברים על השינויים הגדולים שיוון הקלאסית עוברת והשינויים שחלו בתרבות והפוליטיקה ההלניסטיות בעקבות כיבושיו של אלכסנדר , בתקופה חשובה גם לעם היהודי ותולדות העם הישראלי החומר בקורס זה מהווה השלמה ורקע לקורסים אחרים בתחום זה , ומסייע בהבנה של קורסים בתחומי הפילוסופיה בספרות ובאמנות.

בקורס זה הסטודנט מתחיל להבין את התהליכים הפוליטיים הכלכליים והחברתיים שמעצבים את מה שאנו מכנים העולם ההלניסטי ותרבותו החדשה ובנוסף נבין מהם הסיבות לשקיעתו של עולם מרתק זה. 

התקופה ההלניסטית היתה תחילתה של תרבות המערב כפי שאנו חיים אותה כיום , ההלניות מגיעה מלשון "הלאס" כינוי לאדמת היוונים וכחלק מהשתלטות אלכסנדר על איזורים אחרים והחלת הריבונות עליהם והתערבבות בני העם היווני עם אומות אחרות נקראת תקופה זו "תקופה הלניסטית" והיא מסמלת את התרבות האיכותית והטובה ושאר התרבויות היו נחותות והרצון היווני שיהיו כמותם וישתלבו בתרבותם.

בלימודי הקורס מתחילים להכיר את יוון כבר מהמאה הרביעית לפני הספירה בתקופתם של אפלטון ואריסטו המוכרים והידועים לכל בהשפעתם העצומה , לומדים על מסע הכיבושים של אלכסנדר במזרח ועל היורשים שקמו אחרי אלכסנדר והקמתה של הממלכה ההלניסטית ותחילתו של ההיסטוריה הפוליטית  והקורס לוקח את התלמיד אל עבר תיאורים לחברה וכלכלה בעולם ההלניסטי יחד עם תיאורי הגות ותולדות הספרות הכוללים זרמים ומגמות שונות ועד לכיבוש יוון והמזרח בידי האמפריה התורנית - רומא.

חומר הלימוד הכולל מחקרים מודרנים ומקורות עתיקים מגוון מאוד ומאפשר מבט על תקופה של פריחה יוונית והתפתחות של תרבות יחודית וחדשה שהשפיעה רבות על העולם.


מעוניין ללמוד קורס תולדות התקופה ההלניסטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות התקופה ההלניסטית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תולדות התקופה ההלניסטית.

לא נוספו עדיין סיכומים לתולדות התקופה ההלניסטית


פרטים נוספים