רומא : אימפריאליזם ואימפריה

מעוניין ללמוד קורס רומא : אימפריאליזם ואימפריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא רומא : אימפריאליזם ואימפריה

קורס רומא : אימפריאליזם ואימפריה

קורס מרתק במיוחד המתאר את עלייתה לגדולה של רומא מעיר / מדינה על גדות הטיבר לכוח של מעצמה עולמית ודרכי השליטה שהיא פיתחה לשלטון על האימפריה שבנתה נחשבים לדגם של אימפריאליזם , הקורס בוחן את התהליך כולו החל מהמאה השניה לספירה , בקורס נבחנים נושאים רבים כגון הגורמים המדיניים החברתיים והכלכליים שאפיינו כל כך את האימפריאליזם הרומאי.

המשטר המדיני שחל ברומא והשינויים שהתרחשו ברומא בעקבות הקמתה של האימפריה כאשר שיטות ההנהגה והארגון המינהל והשליטה שנהגו בשיא פריחתה של רומא מדהימים , היחסים בין רומא השולטת לעמים הנשלטים בידה וזאת על ידי השיתופם של הנשלטים בניהולה של האימפריה העצומה בה בעת שחוקרים את הגישות וההגדרות השונות לתופעת האימפריאליזם.

הקניית הידע והכלים לניתוח תופעות היסטוריות חשובה ויש בקורס זה תוספת ועניין גם לקורסים הבאים והקורסים העוסקים בתקופת בית שני ותולדות העם היהודי וזאת על ידי למידה של הספר "תולדות הרפובליקה הרומית" ונלמדים חומרים שונים מההגדרה והגישות השונות לאימפראליזם ותיאור של רומא ואיטליה וחלקם באימפריה , מתעסקים בקורס זה בין השאר במלחמות הפוניות וההשתלטות הרומית על ממערב הים התיכון.

בקורס נלמד אודות רומא והמזרח ההלניסטי , המשטר הרומי במאה השניה , תיאור של הצבא הרומאי והאוכלוסיות השונות כולל המהפכה הרומית ועד נפילת הרפובליקה ותיאורים נוספים. נושאים נוספים שנלמדים: אוגוסטוס ומשטר הפרינקיפאט , פומפיוס וקיסר , מהגראקכים עד סולה.

קורס זה מתעסק בתקופה ארוכה של שלטון וניהול של מעצמה רומאית עתיקה ששלטה בשטחים אדירים בצורה חכמה ויצירתית ושימוש בכח עבודה של הנשלטים וניצול כח של מנהיגי הנשלטים.


מעוניין ללמוד קורס רומא : אימפריאליזם ואימפריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא רומא : אימפריאליזם ואימפריה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל רומא : אימפריאליזם ואימפריה.

לא נוספו עדיין סיכומים לרומא : אימפריאליזם ואימפריה


פרטים נוספים