ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא

מעוניין ללמוד קורס ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא

קורס ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא

קורס מבוא לארכיאולוגיה בתקופת המקרא בארץ ישראל עוסק בשאלות מאוד מרתקות ומעניינות כגון איך ומתי האדם החל להיות בעלים של חיות והכניסם לביתו , באיזה שלב החלו בני האדם לחיות בריכוזים ובערים במקום הכפרים כפי שטבעי להיות ? ,  בתנ"ך מתוארים עם הנקרא "כנעני" וכשהיהודים נכנסו לארץ ישראל לאחר 40 שנה הם קוראים לה "ארץ כנען" אך לאן הם נעלמו? ובכלל מאיפה היהודים בכלל הגיעו , ממצריים או ממקום אחר? הקורס גם עוסק בשאלות כגון מה אנחנו יודעים על מלכי ישראל ויהודה ששלטו שנים רבות אך תיאורים מועטים בלבד יש לנו עליהם.

הקורס מנסה להתמודד יחד עם הסטודנט עם שאלות מהותיות שעולות מהתנך וממצאים בשטח בחפירות ארכיאולוגיה המאששות ומפריכות טענות שונות שעולים בספרי המקרא , העיסוק של הקורס בארכיאולוגית ארץ ישראל מהתקופה הנאוליתית (תקופת האבן) ועד לחרבנה של בית ראשון , תקופה שלפי הערכות מדענים מוערכת בכ7000 שנה, 

במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים את שיטות המחקר הארכאולוגי ורוכשים מידע רב כדי שיוכלו לבחון ולהבין את אופיים ותרבותם של תושבי ארץ ישראל בתקופות אלו וכמובן איך הם תקשרו עם הסביבה ועם העמים שחיו מסביב.

חומר הלימוד מתעסק עם הארכיאולוגיה ומנסה לתאר מהי , ולאחר הבנה של מהו ארכיאולוגיה מתחילים ללמוד על התקופה הנאוליתית ותקופת ראשית החקלאות , הקורס נוגע בתקופה הכלקוליתית (תקופת המתכת)  והמורכבויות החברתיות שנוצרו ומשם הקורס ייקח את הסטודנט לתקופת הברונזה הקדומה בה החלה מהפכת המחיה והמעבר לערים ותיאור מחייתם של תושבי העיר בתקופות הראשונות כשהערים עוד מתפתחות והקמתם המחודשת של ערים מתרבות כנען ואופי מחייתם תחת שלטונה של מצריים שהופכת לאמפריה עולמית.

הקורס עוסק גם בתקופת הברזל ומתארת ישראלים פלישתים וכנענים ועוסקת בתרבותם החומרית של מלכות ישראל ויהודה ונבירה בכתבים וכתובות , כחלק מההבנה של הקורס ישנם סיורים יומיים כמה פעמים בשלבים שונים של הקורס שנחשבים כחובה והסטודנטים נהנים מהם מאוד בהם מבקרים באתרים ארכיאולוגים ולומדים על ממצאים היסטוריים ואיזוריים שנגלו.


מעוניין ללמוד קורס ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא.

לא נוספו עדיין סיכומים לארכאולוגיה בישראל בתקופת המקרא


פרטים נוספים