תולדות עם ישראל בימי בית ראשון

מעוניין ללמוד קורס תולדות עם ישראל בימי בית ראשון ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות עם ישראל בימי בית ראשון

קורס תולדות עם ישראל בימי בית ראשון

קורס זה מקנה ידע נרחב לגבי מאורעות מרכזיים והחשובים בתולדות העם היהודי בעת העתיקה , מכירים את המקורות לידע שלנו על התקופה ובוחנים סוגיות יסוד של התקופה על סמך המקורות וחוקריםאת התקופה לאור ביקורת המקרא , הסטודנט רוכש ידע וכלים לבחון את התקופה והבנה והערכה של תקופות שונות כחוליות בשרשרת של העם היהודי.

בקורס לומדים איך להשתמש בכלים האקדמאים בתחומי הנושאם הנלמדים ויתרגלו את ניתוח המקורות לתקופה הנלמדת וכחלק מהלימודים הסטודנטים ילמדו להיות ביקורתיים לספרות הקדומה והמודרנית בנוגע לתקופה זו וילמדו איך ועל סמך מה נקעים תקופות ואמיתות בידי היסטוריונים , המקורות לתקופות אלו נכללים בחלקם בתנ"ך בספרי הנביאים וכן בספרים חיצוניים של אומות מסביב המתארות את התקופה דרך עיניים אחרות וניתן להשוות בין הגישות השונות למתרחש תוך כדי חיפוש אחר יסודות הוכחה נוספות כגון תגליות ארכיאולוגיות.

בקורס לומדים חומרים מרתקים ומגוונים על תקופת הממלכה המאוחדת על תקופות המעבר ממערכת של שופטים למערכת של מלוכה , תיאור ימיהם של שאול ודוד עלייה למלוכה כוחו וחולשתו של שאול וגבורתו של דוד והמשותף להם ותיאור נרחב אודות מלכותו הנודעת של שלמה המלך  תיאורים חיצוניים רבים מאומות סביב המספרות את סיפור שלמה המלך.

תקופת מלכות ישראל ויהודה גם היא תקופה מרתקתומתואר בה מהו עול מלכות ומה מקומה של המלוכה בשושלת היהודית וסיפור בית עמרי וביא יהוא ותיאור קץ ממלכת השמרון .

תוך כדיהקורס יש נגיעה בחיי הרוח התרבות וחיי היום יום בתקופות אלו שמתארות את תפקידי הנביאים בבית ראשון והשליחות שהם החזיקו לזכותם , מתוארים חיי החברה והכלכלה בימי בית המקדש הראשון וכן התרבות החומרית היום יומית בימי המלוכה , ובתיאור אודות מלכות יהודה הקורס עוסק בשלוש תקופות משמעותיות , תקופת יהודה ואשור , תקופתו של הנביא יאשיהו וסופה של ממלכת יהודה.


מעוניין ללמוד קורס תולדות עם ישראל בימי בית ראשון ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות עם ישראל בימי בית ראשון

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תולדות עם ישראל בימי בית ראשון.

לא נוספו עדיין סיכומים לתולדות עם ישראל בימי בית ראשון


פרטים נוספים