מעוניין ללמוד קורס יהודה ורומא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודה ורומא

קורס יהודה ורומא

קורס זה מעניק לך כסטודנט ידע והבנה מקיפה על האירועים שהתרחשו בתולדות עם ישראל בארץ ישראל ובתפוצות בזמנה ובמסגרת האימפריה הרומאית , ולצורך כך חוקרים תקופה ארוכה בת כ300 שנה (מ60 שנה לפני הספירה ועד 240 לאחריה) תקופה זו נפתחת במאבקים פנימיים במבית חשמונאי וכיבושה מיד לאחר מכן של ארץ ישראל בידי האימפריה הרומאית ומסתיימת בתקופת פריחה מחודשת של העם היהודי בארץ ישראל בתקופתו של רבי יהודה הנשיא.

התקופה שבה ארץ ישראל נשלטת בידי הרומאים מביאה למאבקים תמידיים ומרידות עיקשות שמביאות בסופן לידי חורבן ירושלים וחורבן של בית המקדש בשנת 70 לספירה והמאבקים מסתיימים רק בשנת 135 לספירה עם הדיכוי האלים של מרד בר כוכבא , לאחר תקופה זו מתחילה התאוששות של יהודי ישראל וגיבושה של הנהגה יהודית חדשה בארץ ישראל כאשר שיאו של ההנהגה החדשה בימיו של רבי יהודה הנשיא שהיה נשיא הסנהדרין ועורך המשנה , היה אדם עשיר מאוד ותומך בתורה ונתן מכספו בשעות קשות לכל ההדיוטות ופשוטי העם.

בקורס זה נעשים שימושים שונים במגוון רחב של מקורות היסטוריים שעומדים לרשותינו ובנוסף מסתייעים במחקריהם של חוקרים מודרנים בני זמננו. 

בקורס לומדים בין השאר על בית חשמונאי ובית אניטיפטרוס (מדינאי דגול בתקופה זו) לומדים על שלטונו של הורדוס והארכיטקטורה בארץ ישראל ששרידים ממנה ניתן לראות באתר שמורת הטבע במצדה בדרום , עוברים על יהודה בשלטון נסיכים ונציבים ובערב מלחמת החרבן , עיסוק נרחב מאוד בתקופה של מלחמת חורבן הבית ומצבה של יהודה בעיסוק במרידות בשלטון הרומאי.

הקורס לוקח את הסטודנט בנוסף ללמוד אודות מצבה של התפוצות של היהודים בתקופה ההלניסטית רומאית והמרד היהודי שהתרחש גם בתפוצות ולאחר מכן יורחב בקורס על בר כוכבא והמרד הגדול ומשם הקורס ממשיך קדימה אל רבי יהודה הנשיא.


מעוניין ללמוד קורס יהודה ורומא ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודה ורומא

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודה ורומא.

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודה ורומא


פרטים נוספים