ראשיתה של אירופה

מעוניין ללמוד קורס ראשיתה של אירופה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ראשיתה של אירופה

קורס ראשיתה של אירופה

הקורס "ראשיתה של אירופה" עוסק במערב אירופה בימי הביניים הקדומים בתקופה שבין המאה הרביעית למאה העשירית שנקראת "ימי הביניים המוקדמים" ובשנים אלו החלו להתגבש היסודות לתרבות ימי הביניים באירופה , בתקופה זו החלה התלכדות של מאפייני התרבות האירופאית והיסודות הללו מובילות עד ימינו אנו ועל בסיסה אירופה התרבותית מתקדמת.

הקורס פותח קצת קודם לכן בעת העתיקה ולוקחת אותנו לימי הביניים ומנסה לבחון לעומק את שורשי המורשות השונות של העולם הישן , וכחלק מניסוי זה בוחנים את המורשת היוונית - רומאית , המורשת היהודית - נוצרית , והמוסדות והמנהגים של העמים שנחשבו "ברבריים" אותם עובדי אדמות ואנשים פשוטי העם שלא ידעו קרוא וכתוב וכו , העיסוק המרכזי בתקופה של שנים רבות שחלו בהם שינויים ותהפוכות לרוב והסטודנטים בקורס מנסים ללמוד את מאפייני הניתוח של ההיסטוריה ובחינה של התופעות הבולטות ביותר בה.

ההתמקדות המרכזית בקורס תהיה בממלכה הפרנקית (שבטים גרמניים שהפכו מאוחר יותר לגרמניה וצרפת) אך עוסק גם בממלכות אחרות ובכוחות המשפיעות מחוץ לאירופא המערבית , בקורס יוצגו מקורות רבים מהתקופה כאשר רובם כתובים ואחרים הם שרידים לתרבות החומרית באותה העת , בנוסף משולבים בקורס תרגומי מחקרים מרכזיים שנכתבו בשנים האחרונות במקורות שונים.

מושגים שילמדו בקורס 

האימפריה הרומית והמורשת שלה יחד עם הנצרות הקדומה והברברים שחיו במקביל , ממלכת הפרנקים באירופא בימיו של כלוביס ובהמשך בימיו של קרל הגדול ובמהלך המלוכה של שניהם מתוארים שיטת הממשל הנהוגה על ידם מצב החברה באירופא והכלכלה בממלכות אלו , נושאים נוספים הם הנזירים והמנזרים במערב אירופא הנוצרי והרנסנס הקרולינגי של התרבות והאמנות.

הקורס לא יהיה שלם ללא תיאור גבולותיו של אירופא ונגיעה בביזנטיון ומדינות האסלאם / דת האסלאם והים התיכון ואיך התרחשו השינויים ממעבר מהעת העתיקה לתקופת ימי הביניים.

קורס שיתן לכם להבין את חלק ממנהגי האירופאים ומקור התרבות המערבית שמשפיעה על העולם כולו כולל ארצות הברית שמקורה מבריטניה 


מעוניין ללמוד קורס ראשיתה של אירופה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ראשיתה של אירופה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ראשיתה של אירופה.

לא נוספו עדיין סיכומים לראשיתה של אירופה


פרטים נוספים