בין יהודים לנוצרים

מעוניין ללמוד קורס בין יהודים לנוצרים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בין יהודים לנוצרים

קורס בין יהודים לנוצרים

בין יהודים לנוצרים , עוסק בקשר של הנוצרים והיהודים במערב אירופה מהעת העתיקה ועד ראשית העת החדשה. כאשר הרוב נוצרי וישנו מיעוט יהודי בשנים אלו באירופה בתקופה של הולדת הנצרות ועד התקופה החדשה (העידן המודרני -המאה החמש עשרה ועד המאה השמונה עשר) וכדי לבחון את הקשר בין הדתות יש לראות איך זה מתבטא בתחומים השונים של החברה , חיי היום יום והתרבות והקורס סוקר את ההשלכות השונות על שתי הצדדים בעקבות המפגשים בינהם בנוסף נבחן מהו מיקומם של השניים היהודים בהתפתחות תרבות המערב והנוצרים ממהלך ההיסטוריה היהודית שממנה ישו צמח.

מסתבר שכדי להבין את הקשר בינהם יש ללכת ממש אחורה ולנסות לראות איך ומה משותף בינהם , בתחילה ניגש לסיפורם של יעקב ועשיו בניו של יצחק , האחד צמח לממדים גדולים והאחר נשאר קטן ומכונס בעצמו והם הופכים לרוב ומיעוט הצדדים מפתחים קוד לבוש שונה ומפתחים שפה ומורשת שונה ומתגוררים באופן אחר ובעצם מתנהלים במקביל בעולם זהה אך אחר.

שינויים אלו שבתחילה אינם מורגשים ואינם משנים מאומה מתחילים לתפוס צורה כאשר יהודים נדרשים להישפט בבית משפט הנוצרי ונוצר דיון בערכו של שבועה היהודית ואמונם , בנוסף לכך מתחילות להתבלט ויכוחים בין יהודים לנוצרים בנושאים של היום יום אך גם מתנהלים ויכוחים אינסופיים על האמת העברית בתחומי הלימוד המקראי והשפה העברית.

במהלך השנים ישנם מספר ויכוחים קשים על אמונה ותבונה בין הדתות ברמה הרעיונית והפילוסופית של הדתות והדימויים והמשמעויות ההיסטורים שתחומי הספרות שמשפיעות לאחר שנים ברישומן של עובדות וסילוף עובדות. 

היהודים סבלו לא מעט שנים תחת ידיהם של הנצרות כשאחת התופעות הידועות בעולם ונמשכת עד היום במינון נמוך הינו "העלילות דם" בהם היהודים הואשמו בהאשמות קשות ונוראיות כגון שימוש בדם ילדים נוצרים למטרת אפיית מצות לחג הפסח , בעקבות עלילות אלו ומסעות הצלב והקמת האינקווזציה (מעין גוף ענישה ואכיפה דתי בשליטת הכנסיה) שפעלה לחיפוש והטלת עונשים על כל אותם שעוסקים בפולחן אחר משל הנצרות יהודים רבים בספרד בחרו לחיות בחיצוניותם כנוצרים לכל דבר אך בביתם פנימה קיימו מצוות והמשיכו את השולשלת היהודית.

בשנות המאה השישה עשר לספירה החל תהליך פנימי בנצרות של רפורמיזציה בה הנצרות החלה להתפלג לתנועות שונות והוקמו כנסיות אחרות שראו בעין אחרת את קיומו של מצוות האל וישו והיא בעיקרה התחילה מסיבות חברתיות וכלכליות ואף משחיתות שבה חיו את חייהם בכירי הכנסייה , בקורס עוברים על השינויים בקשר שבין יהודים לנוצרים בתקופה זו והשיפור שחל בה.


מעוניין ללמוד קורס בין יהודים לנוצרים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בין יהודים לנוצרים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל בין יהודים לנוצרים.

לא נוספו עדיין סיכומים לבין יהודים לנוצרים


פרטים נוספים