מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם

מעוניין ללמוד קורס מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם

קורס מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם

העיסוק באיסלאם בקורס זה נעשה על ידי דיון בהתפתחויות היסטוריות שונות של מוסדות ורעיונות שהחלו בהיוולדה של דת האיסלאם ועד ימינו ובמידה ואנו רוצים להבין את האיסלאם כדת על הסטודנטים לנסות להבין באילו נסיבות התגבשו להם כמה מהתפיסות יסוד של האיסלאם והמוסדות הקשורות אליו , במהלך השנים חלו שינויים רבים בדת האיסלאם והעולם המוסלמי.

יש ללמוד לעומק מושגים רבים אלו כדי לקבל איזו שהוא מסגרת ורקע קריטיים להבנה של הדינמיקה של דת האיסלאם , בקורס משלבים מידע בסיסי על האסלאם ומידע זה מחובר להיסטוריה הפוליטית והחברתית במדינות האיסלאם . כאשר לומדים את הדינמיקה של הדת ההיסטוריה והארצות בהם הם חיו נוצר רצף מהאסלאם הקלאסי והראשוני ועד האסלאם המודרני והעדכני , הבנה של תהליכים היסטוריים שמסוקרים בהרחבה בקורס זה יכולים לאפשר שימוש כבסיס ללימוד תולדותיו של המזרח התיכון המוסלמי בקורסים אחרים.

החומר לימוד בקורס זה מגוון ומתחיל בתחילת דרכה של האיסלאם בהיוולדותה ממש בתיאורים אודות הנביא מוחמד וקהילת המאמינים שלו ולאחר מכן העיסוק בבעיית החליפות והפילוג באיסלאם בתחרות על ירושת הנביא (כפי שניתן לראות עד ימינו בין הסונים לשיעים במזרח התיכון וכן בארגון הטרור דאע"ש שמפיץ רעיון לח'ליפות) כאשר המוסלמים במזרח התיכון מתעצמים העמים באיזור נכבשים ונאלצים להתאסלם ומשמעויות רבות לכך.

כם הזמן הדת האסלאמית מתחילה להתפתח ומגדירה מהו המשפט האיסלאמי ומתמודדת עם שאלות תאולוגיות והשלוכותיהם הפוליטיות וכן עם תתי זרמים של המיסטיקה האיסלאמית , והעיסוק ביחסים בין עלמאא (המחנכים בדת ומלמדי הקוראן) לבין השליטים האיזוריים בימי הביניים המאוחרות ועד מיסוד האיסלאם הכולל משפט חינוך ומיסטיקה כחלקים מהדת ולאחר מכן האסלאם מתפשט באסיה ובאפריקה וזוכה למאמינים רבים.

בעת המודרנית ועד ימינו האסלאם מתמודד עם קשיים של התחדשות והרפורמה ומנסה לההתמודד עם המודרניזציה ומדינות המערב הנוצריות והחילוניות שאינם מקבלות את דת האסלאם ואף מתוארים בקורס מרידות ומהפכות שונות בעולם המוסלמי המודרני. 

את הקורס לומדים מתוך קטעי מחקר בעברית מתוך ספרי מזרחנות ותוך כדי יייצוג שוני במחקרים ובנוסף ילמדו הסטודנטים מתוך תעודות ומקורות מהאסלאם עצמו ומתוך עינהם של המוסלמים.


מעוניין ללמוד קורס מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבוא להיסטוריה של דת האיסלאם.

לא נוספו עדיין סיכומים למבוא להיסטוריה של דת האיסלאם


פרטים נוספים