אירופה ערש הלאומיות

מעוניין ללמוד קורס אירופה ערש הלאומיות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא אירופה ערש הלאומיות

קורס אירופה ערש הלאומיות

בתחילת המאה ה19 באירופה מתחילות לקום קבוצות שונות הדורשות הכרה בלאומיותם וחבל ארץ בה הם יוכלו לקיים את הלאום שלהם , המטרה העיקרית בקורס זה לבחון את היגלויים של הלאומיות בתחומים השונים שלה , בספרות באמנות ובציור , במוסיקה ופילוסופיה שדרכם עוצבה לאומיותם של בני אירופה ודרכם עד היום מתעצבת הלאומיות שלנו , בכל מדינה ובכל לאום יש את האמנות והספרות שלה והיא זאת שמשמרת את הלאומיות חיה , כאשר בקורס יש דגש ברור להקניה של ידע מחקרי וכלי מחקר וביקורת הנדרשים לסטודנט כדי להתמודד עם מקורות מהתחומים האלה ומתחומים נוספים של חיינו.

בקורס מקבלים את הכלים לבחון ולבקר את הלאומיות אך הרצון הוא שהסטודנט ינסה לעמוד ולבחון את מיקומה של הלאומיות בחיי היום יום שלנו ובהגדרת זהותינו העצמית , כלומר כדי לבחון את הלאומיות של פעם יש לראות היכן אנו עומדים ולהבין כמה הלאומיות משפיעה עלינו בעולם המודרני כמה השוני בין לאומים משפיעה ויוצרת בידולים וסוגי אמנות שונים.

הקורס עצמו מתחיל בספר מבוא הנקרא "עם , אומה , מולדת" וספר זה מתאר את ראשיתה ותולדותיהם של שלשה מושגים שמחוללים ויוצרים לאומיות והספר מתאר את המושגים "עם" "אומה" "מולדת" מהופעתם הראשונה במקרא והופעות נוספות שלהן בעולם העתיק ומנסה לבחון את השפעות השונות שלהן והמשמעות שניתנו להם בתקופות שונות שלפעמים ממש סותרות האחת את השניה.

בעולם המודרני שלנו היום המילים האלו נעשו כלים יבשים בידי ראשי ממשלה ונשיאים (וגם של מנהיגים של מדינות שבדרך) והיום דוברי שפה שונה ובעלי מנהגים שונים מגדירים עצמם כלאום אך לא ברור שזוהי הכוונה האמיתית ללאום , כל הלאומיות כל הלאומים לא באמת באו לידי ביטוי קודם למהפכה הצרפתית שהיתה הראשונה להרים את ראשה בדרישה ללאומיות.

בקורס לומדים מתוך ספרי הילדים "מעשיות האחים גרים" שלכל הדעות משקפות את העממיות וההבנה בחקר התקופה , השוואה של לאומיות על פני קומוניזם  , והמלחין סמנטה והלאומיות הצכית. ספר נוסף ששווה קריאה "לאומיות בחסד היחיד" עוסק בביוגרפיה האינטלקטואלית של היינריך פון קלייסט מחזאי ומשורר שהיה בולט ומרגש ובעיקר שיקף את האמנות השונה.


מעוניין ללמוד קורס אירופה ערש הלאומיות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא אירופה ערש הלאומיות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל אירופה ערש הלאומיות.

לא נוספו עדיין סיכומים לאירופה ערש הלאומיות


פרטים נוספים