תרבות ההשכלה במאה ה18

מעוניין ללמוד קורס תרבות ההשכלה במאה ה18 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תרבות ההשכלה במאה ה18

קורס תרבות ההשכלה במאה ה18

קורס שמבוסס על ספר מהאוניברסיטה הפתוחה באנגליה בשם "the enlightenmnt"  שתורגם לעברית , והוא עוסק בתרבות ההשכלה כשבעיקרה ההגות האמנות באירופה במאה השמונה עשר ומתחלק לשני קורסים חלק ראשון עוסק בצרפת וחלק שני עוסק בבבריטניה ובגרמניה ובתרבות היהודית וקצת במוסיקה.

מטרת הקורס להציג לנו תמונה רחבה של תרבות ההשכלה במאה השמונה עשר ועוסק בהרחבה בדמויות שמילאו תפקידים מרכזיים בעיצוב העולם הרוחני של אירופה ובחלק גדול מהיצירות שלה , הסטודנטים לומדים להכיר את מושגי היסוד של ההשכלה ואת הרעיונות המרכזים שלה דרך נקודות מבט שונות והפוכות של ההיסטוריה ויעסקו בין השאר בפילוספויה בכלכלה במדעי הטבע הספרות והציור , האדריכלות והמוסיקה בשנים אלו.

מאחר וזהו קורס מעט קשה לתיאור , ואורכה מתפרס על פני שני קורסים שלמים כפי שהבנתם היא מכילה כמות מידע רצינית מאוד על תקופה מרתקת לא פחות שהיהודים לקחו בה חלק והיו חלק מההשכלה המתוארת במדינות כגון גרמניה וליטה וכו , לא נתאר את הקורס עצמו מעבר לעובדה שהעיסוק המרכזי הינו בהגות בספרות ובאמנות בכלל וממנה אנו למדים על ההשכלה וההשפעות הרבות שלה על אירופה והעולם כולו.

חומרי הלימודי 

מונטסקיה ומכתבים פרסיים , האינצקלופדיה , ביפון וההיסטוריה של הטבע ,רוסו והביקורת של החברה המודרנית , אדריכלות ועיצוב פנים בצרפת בתקופת ההשכלה , לקלו: יחסים מסוכנים , הוגן וספרו שקיעתה ונפילתה של האמפריה הרומית , אדריכלות וציורי נוף בריטיים במאה ה18 , דיוויד יום המתאר את הפילוסוף כאזרח , פרידריך הגדול השליט בנוסח תקופת ההשכלה , משה מנדלסון ומפגש התרבויות , וכמובן מוצרט שיצירותיו נוגעות בנו עד היום אשר שייך לתקופה זו.

לאוהבי האמנות והזמר , לאוהבי הנגינה והתיאטרון , לאוהבי הספרות והמקרא . זהו קורס עבורכם, לאלו שלא מתחברים לאמנות עכשווית או עתיק הקורס זה יכול להיות מעיק בלשון המעטה העניין בו לא בהכרח מרתק אדם שאינו עוסק באמנות ויש לשקול קורס זה מספר פעמים לפני שבוחרים בו , זהו קורס כפול ואורך זמן רב.


מעוניין ללמוד קורס תרבות ההשכלה במאה ה18 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תרבות ההשכלה במאה ה18

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תרבות ההשכלה במאה ה18.

לא נוספו עדיין סיכומים לתרבות ההשכלה במאה ה18


פרטים נוספים