יהודים בעידן של תמורות

מעוניין ללמוד קורס יהודים בעידן של תמורות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודים בעידן של תמורות

קורס יהודים בעידן של תמורות

זהו אחד הקורסים היותר מרתקים שתפגשו והוא עוסק בהבדלים בחייו של היהודי ב"עת החדשה" (העולם המודרני) ביחד לאובתיו ודורות שקדמו לו בעת הישנה בארצות הנצרות והאיסלאם באירופה ובמזרח התיכון , הקורס מנסה לסרטט איזו שהו מפה של החיים לפני עידן התמורות ועושה זאת בקצרה ככל האפשר ומיד לוקח את הסטודנטים למאה השמונה עשר והמאה התשעה עשר בעידן המודרני ומתאר את היהודים כמיעוט בארצות האיסלאם ובמרחב המוסלמי.

הקורס כפי שמשתמע אינו מנסה לעקוב אחר דברים שקרו ליהודים בתקופות אלו אלא מנסה לאמוד על השינויים שחלו בין התקופות הללו כאשר בתחילתו של הקורס לומדים על משמעות "הזמנים החדשים" באופן כללי כפי שהעולם כולו השתנה כדי להבין את מטרת הקורס בהדגמה של השינויים בין התקופות.

בחלק הראשון של הקורס לומדים על השתלבות היהודים בסביבתם ובעיות קיומיות שעלו במהלך השנים באיזור המחיה והתנכלויות מצד העמים סביב וההתמודדיות של היהודים בתך עצמם פנימה בסדרי החיים שלהם ובאופי הבית היהודי. במעבר מהזמנים הישנים לחדשים הם עוברים מדינות ומהגרים לאירופה ולמדינות במזרח התיכון ושם הם זוכים ליחסי איבה ומודבקת עליהם תדמית של תאבי בצע ואנשים רעים ומתפתחת אנטישמיות שפוגעת בהם מאוד.

בחלקו השני של הקורס מתחילים ללמוד על היהודים בעת החדשה והשתלבותם במדינות שאליהם הם עברו ומתחילים לאמץ ערכים זרים של בני המקום והם מצטרפים לתנועת ההשכלה ומשתלבים באירופה , בזמן המהפכה הצרפתית החומות נופלות והם משתלבים עוד יותר בחיי היום יום ונראים ומתנהגים ככל אדם.

תקופת ההשתלבות וההשכלה בהנהגתם של יוסף פרל שהיה ראש תנועת ההשכלה בגליציה ודחף בספריו להשתלבות ומלחמה בחסידות הסגפנית והשונה ושל אלבר ממי שהיה פילוסוף יהודי צרפתי ממוצא תונסאי שגם הוא דחף להשתלבות באמונה שזה מה שנדרש כדי שהסביבה לא תשנא עוד את היהודי והיהודי יוכל לחיות ככל האדם.

 


מעוניין ללמוד קורס יהודים בעידן של תמורות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודים בעידן של תמורות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודים בעידן של תמורות.

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודים בעידן של תמורות


פרטים נוספים