יהודי רוסיה במאה ה20

מעוניין ללמוד קורס יהודי רוסיה במאה ה20 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי רוסיה במאה ה20

קורס יהודי רוסיה במאה ה20

היהודים סבלו בכל מקום אליו הם הלכו לאורך השנים כך שבמאה ה20 היהודים באירופה ידועי סבל ומורגלים בכך אך החיים ברוסיה המאה ה20 עם המנהיגים של אותם ימים מצריך קורס בכדי להעביר את השוני ואת התהליכים שחוו יהודי ברית המועצות מתחילת המאה ה20 ועד לנפילת החומות ולעזיבה ההמונית של יהודי רוסיה. בתקופה זו היו תהליכים היסטוריים ופוליטיים , חברתיים ותרבותיים  שהתרחשו ליהודי רוסיה וברית המועצות כאשר הקורס שם דגש על המפגש בין התרבות היהודית ובין הבולשביקים והתפתחות היחסים בין היהודים לבין המשטר הסובייטי.

הלימודים בקורס זה עוסקים בכמה תקופות שונות ונבחנות כל אחת לחוד וכאחד. ניתן לבחון את יהודי רוסיה בתקופת האימפריה וימי מלחמת האזרחים שבשנות 1900-1920 ומשם ואילך תחת השלטון הסובייטי וההיסטוריה הדמוגרפית והחברתית בין השנים 1920-1940 תוך בחינה של העולם התרבותי של היהודים בכל שנים אלו .

תקופה נוספת נעה ממלחמת העולם השניה והשואה על אדמת ברית המועצות וההשלכות על יהודי רוסיה כולל יחסן של השלטונות כלפי היהודים בשנים 1948-1953 תקופת השנים השחורות של יהודי רוסיה שמסתיים במותו של סטלין ומתאפשר ליהודים לחזור לקיום דתם ומתחילות מגמות חברתיות שונות והתנועות היהודיות שדוחפת להגירה בשנות השבעים והשמונים להגירה לישראל וארה"ב.


מעוניין ללמוד קורס יהודי רוסיה במאה ה20 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי רוסיה במאה ה20

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודי רוסיה במאה ה20.

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודי רוסיה במאה ה20


פרטים נוספים