מבית לאומי למדינה שבדרך

מעוניין ללמוד קורס מבית לאומי למדינה שבדרך ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבית לאומי למדינה שבדרך

קורס מבית לאומי למדינה שבדרך

הקורס מתמקד ביהודי ארץ ישראל בתקופה שבין שתי המלחמות עולם ודן בהתפתחות של הישוב היהודי בארץ ישראל על רקע ההתרחשויות ההיסטוריות שמתרחשות בישראל באיזור ובעולם כולו והשאלה המרכזית ביותר בקורס זה אולי תהיה איך זה שהקהילה היהודית בארץ ישראל הצליחה להכין את עצמה לקבלת עצמאות ואוטונומיה כאשר במקביל כל העולם מתפרק ?

המדינה לא קיימת ואינה מנהלת את עצמה היא תחת שלטון זר שאינו סימפטי להרבה דברים וזה לא מונע ממנה לקלוט עליה ומהגרים רבים באופן לא חוקי ומנהלת את אותם מהגרים ומנצלת את הכח חדש לבניה של רובד נוסף בדרך למדינה יהודית כאשר באופק לא נראה כל פתרון כזה וכל זה במקביל לעימותים חריפים עם הסביבה המיידית והערבית שנוהגת להתנכל בכל צעד ושאל ביהודים..?

בקורס עוסקים במקורות הראשונים והמוכרים ללימוד התקופה ומשקפת לסטוסנט את מיטב המחקרים שיצאו עד כה בנושא ומנסים לפענח את ההנהגה היהודית העיקשת ולסטודנט נדרשים כלים לפענח ולבקר את אותם מחקרים ותיאורים ולהשוות אותם עם מקורות אחרים ולנסות להבין בעצמו מה בדיוק התרחש ואיך זה ייתכן?..

הקורס חייב לעניין כל יהודי באשר הוא ובטח ובטח שיהודים המתגוררים בארץ ישראל , הצורך להבין איך מדינה עם אויבים רבים מבית ואויבים רבים עוד יותר בסביבה בונה מדינה שכיום עומדת במקביל לעולם המערבי ומספקת עבודה ועצמאות לעצמה ללא אוצרות טבע או סיוע משמעותי מן החוץ בקורס ידונו על ההיסטוגרפיה והרקע ההיסטורי של המשולש הבריטי - יהודי - ערבי בארץ ישראל בשנות ה1920-1930 .

בשנים אלו הוקמו מוסדות ציבור וולנטרים שכללו ארגונים ומפלגות והקמתם של תשתיות לאומיות כגון עליה , כלכלה , וההתיישבות בשנות העשרים האיזור ידע משברים רבים והסכמה ומחלוקת בנושאים רבים היו נורמלים זאת תוך המשך הבאת מאסה גדולה של יהודים לקביעת עובדת קיומו של הבית היהודי בארץ ישראל במקביל לויכוחים אלו. ולסיום מתוארת בקורס זה המירוץ נגד הזמן בנסיון הצלה של יהודי אירופה בידי היהודים בארץ ישראל ממש בערב מלחמת העולם השניה.


מעוניין ללמוד קורס מבית לאומי למדינה שבדרך ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבית לאומי למדינה שבדרך

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבית לאומי למדינה שבדרך.

לא נוספו עדיין סיכומים למבית לאומי למדינה שבדרך


פרטים נוספים