המזרח התיכון בין מלחמות העולם

מעוניין ללמוד קורס המזרח התיכון בין מלחמות העולם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המזרח התיכון בין מלחמות העולם

קורס המזרח התיכון בין מלחמות העולם

הקורס עוקב אחר המזרח התיכון ומתמקד בעיקר בארצות ובקהילות הערביות מאז שהאיזור הפל למדינות מודרניות , הקורס יתרכז במדינות מצרים , עיראק , בעבר הירדן , בערביי ארץ ישראל , בלבנון סוריה וחצי האי הערבי אבל מתייחס בקצרה גם לטורקיה ואיראן ארצות השוכנות ליד הנילוס וצפון אפריקה.

בקורס יש דיון מפורט בתמורות ובתהליכים שהתרחשו בתוך אותם ארצות עם דגש על ההיבט הפוליטי יחד עם זאת הוא מעורב בהיבטים שונים וחשובים לא פחות כגון היבטים חברתיים שונים במצב הכלכלי של אותם איזורים והתרבויות והאידיאולוגיות השונות. 

הקורס מתמודד עם התופעה שהאיזור כולו מתנהג כמכלול אחד כאשר החברה שמתגוררת בכל הארצות המוזכרות אמנם עברו שינויים שונים ותמורות שונות אבל בכל זאת משתייכים לבעלי דפוס התנהגות די זהה וחיים חיי תרבות איסלאמיים מסורתיים ואפילו הערבים המודרנים עדיין שייכים לקבוצה הגדולה של המסורת התרבותית.

ההתפתחות התרבותית והפוליטית במזרח התיכון והתמודדותה עם המערב החדש שהציע מעצמות חזקות וערכים שונים התהלה במסגרת בקצב שכלל את האיזור כולו והקורס יעקוב אחר הההתפתחות של התקופות העיקריות מתור הפרלמנטריזם שהתקיים בשנות ה20 ועד להקמתה של הליגה הערבית בשנת 1945.

בספרי הקורס דנים ברוח שנות העשרים במזרח התיכון תקופה בה יש הפחתה באלימות האיזורית ותולדותיה של מצרים , שליטתם של הבריטים במנדט שקיבלו בעיראק עבר הירדן וערביי ישראל , ושליטת המנדט הצרפתי בלבנון סוריה וחצי האי הערבי בין מלחמות העולם , נעסוק גם בשנות השלושים בהם יש משברים ומרידות ודיון במאפיינים האלימים של העשור הזה יחד עם המשברים החברתיים והכלכליים ובפריצתה של מעמד הביניים והנוער המשכיל לפוליטיקה של מצרים איראק ושל הפלסטינים השייכים ללבנון וסוריה ף וננתח גם את התמורות והרעיונות שהתלוו לפוליטיקה החדשה.

בזמן מלחמת העולם השניה יש כיבושים ותנופה במזרח התיכון , המלחמה הביאה תנופה והמריצה תהליכים שעיצבו את המזרח התיכון משנות החמישים ועד ימינו ואנו מושפעים מהם עד היום , חומר רב נלמד באמצעות מאמרים וכתבי היסטוריונים שונים.


מעוניין ללמוד קורס המזרח התיכון בין מלחמות העולם ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המזרח התיכון בין מלחמות העולם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל המזרח התיכון בין מלחמות העולם.

לא נוספו עדיין סיכומים להמזרח התיכון בין מלחמות העולם


פרטים נוספים