המזרח התיכון בימינו

מעוניין ללמוד קורס המזרח התיכון בימינו ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המזרח התיכון בימינו

קורס המזרח התיכון בימינו

הקורס לוקח את פרק הזמן שבין תום מלחמת העולם השניה ועד ימינו ומנסה להבין אותו בהתבססות על ספרים שנכתבו על כל אחת ממדינות המזרח התיכון בשנים האחרונות וזאת מתוך כוונה ללמוד ולהבין את הדינמיקה של המרחב הערבי - מוסלמי כמערכת בעלת זהות יחודית ומשותפת כשלעצמה ספרים אלו עוקבים אחר שלשה תקופות חשובות , 

תקופה ראשונה עוסקת בשלהי שלטון היחיד של העילית הישנה שהתעצבה בתחילת תקופת הלאומיות ונהנתה מחסותם של המעצמות הגדולות , התקופה השניה עוסקת בתור הנאצריזם (על שמו של נאצר) תקופה של מהפכות צבאיות ועליה של משטרים שניסו לשנות את האיזור בהגמוניה של לאומיות הערבית מצד אחד על ידי מהפכה ומצד שני במטרה לאחד את כולם יחד. והתקופה שלישית עוסקת בתחילת שנות השבעים ועד הימים שלנו המאופיינים ביציבות והתמודדות של המשטרים עעם עליית קרנה של האיסלאם כתורה פוליטית.

הקורס עוסק גם בארצות מוסלמיות שאינם ערביות כגון איראן ותורכיה ומתדיין בתרומה שלהן לתולדות האיזור כולו , אין ספק שלאיראן יש השפעה אדירה על האיזור בודאי שהיום , לטורקיה על משאביה האדירים גם השפעה גדולה מאוד.

בקורס ילמדו ספרים בנושאים כמו מצרים האחות הבכירה , עיראק - מלוכה מהפכה ורודנות , סוריה למרחבי הערביות ובחזרה , לבנון - אתגר המגוון והשונות , הפלסטינים כעם המפוזר באיזור כולו , סעודיה והשפעותיה הרבות כממלכת הנפט שנעה במבוכי הדת והפוליטיקה , טורקיה המתמודדת עם הלאומיות על אף הניגודים שבה , איראן שעוברת מקיסרות למהפכה איסלאמית , ותימן שהופכת למאוחדת.

אין ספק שכל אחת ממדינות המזרח התיכון עבר תהליך מורכב ומרתק של שינויים והפכים מלאים , שינויים אלו עיצבו ומעצבים עד היום את היציבות וההפיכות במזרח התיכון וחשובים עד מאוד למדינת ישראל שצריכה להתמודד עמן.


מעוניין ללמוד קורס המזרח התיכון בימינו ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המזרח התיכון בימינו

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל המזרח התיכון בימינו.

לא נוספו עדיין סיכומים להמזרח התיכון בימינו


פרטים נוספים