חילופי משטרים ביוון הקלאסית

מעוניין ללמוד קורס חילופי משטרים ביוון הקלאסית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חילופי משטרים ביוון הקלאסית

קורס חילופי משטרים ביוון הקלאסית

בתקופה הקלאסית היוונים האמינו בגישה האנוטרופוצנטרית לפי אמונתם האדם עומד במרכז העולם וכולם עומדים לשרתו ומכך שיש צורך לדאגה לרווחתו של היחיד גם אם מדובר באוסף של יחידים כלומר החיים המשותפים בפוליס והבעיות שנבעו מכך גרמו לדיונים במשטרה של עיר המדינה , לפי תפיסת היוונים המשטר המדיני אינו מקודש על ידי האלוהים ולכן במהלך ההיסטוריה אנו עדים לחילופי משטרים שונים ולפעמים בזמן קצר מאוד.

כבר בשנים קודמות היווני מתחילים לדון בשאלה של חילופי משטרים והדיונים האלו שהוזנו על ידי דוגמאות מההיסטוריה שלהם עצמם גרמו להם לא להתייאש ולנסות שוב ושוב להביא את המשטר היציב ביותר וזאת כדי שהמשטר יחזיק מעמד לאורך זמן רב והקורס מנסה לדון בתופעה מרתקת זו של חילופי המשטרים ובתאוריות השונות שהועלו על ידי הוגים וסופרים שניסו לפענח את התופעה המוזרה הזו.

בלימוד הקורס ילמדו הסטודנטים על הרקע הכללי של חילופי המשטרים באתונה מהמאה השביעית לפני הספירה ועד המאה השלישית לפני הספירה תקופה של כשלוש מאות שנה וידונו עוד באנוטומיה של המהפכה באתונה שמנסה להבין את האקלים התרבותי והפוליטי בערב המהפכה תוך עיון במקורות היסטורים וספרותיים אשר מביאים עדויות למהפכה תוך ניתוח של ההיבטים השונים של התופעה ושל האידיאולוגיה שעמדה מאחוריה.

תאוריית חילופי המשטרים ,למידה של ההתפתחות של התאוריה אצל הוגי הדעות כגון אפלטון אריסטו ופוליביוס במקביל לדגש על הקשר בין הפרקסיס לתאוריה.

התלמידים יעמיקו את ידיעותיהם להתמחות רצינית בתחום ספציפי אחד בתולדות יוון הקלאסית ויתבססו על מבחר מקורות ומאמרים , ומי שירצה בכך יוכל לקרוא את הספר אריסטו "מדינת האתונאים" 


מעוניין ללמוד קורס חילופי משטרים ביוון הקלאסית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חילופי משטרים ביוון הקלאסית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל חילופי משטרים ביוון הקלאסית.

לא נוספו עדיין סיכומים לחילופי משטרים ביוון הקלאסית


פרטים נוספים