מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס)

מעוניין ללמוד קורס מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס) ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס)

קורס מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס)

הקורס "מכורש ועד אלכסנדר : תולדות עם ישראל בשלטון הפרסי" לוקח את הסטודנט לתקופה הפרסית , תקופה זו מתחילה בשיבת ציון ומסתיימת בכיבוש של ארץ ישראל בידי אלכסנדר מקדון , בתקופה הארוכה הזו מתחילים להתבסס היסודות הדתיים הלאומיים והחברתיים שיעסרו לאחר מכן בהתגבשות היהודית בכלל והיהדות של תקופת בית המקדש השני בפרט.

בתקופה זו התורה הופכת להיות חוק היסוד של האומה היהודית ומעמדם של חכמי התורה מתגבשת והולכת והם מקבלים כבוד גדול והערכה בזמן זה מתחילים לפתח את הנוסח שמקובל עד ימינו בה מגדירים את ארץ ישראל כמרכז העולם וכל שאר מדינות העולםמוגדרות כתפוצות (ישראל והתפוצות).

בקורס מנסים להתמודד עם סוגיות מרכזיות והיסטוריות של אותה תקופה דברים שהשפיעו רבות על העם היהודי כגון הכרזת המלך כורש שאיפשר לכל העמים שתחת שלטונו לעסוק בפולחן וחופש אמונה ונתן ליהודים לקיים את דתם ואף סייע להם. בזמן זה פעלו עזרא ונחמיה שהיו זוג סופרים היסטורים שפעלו להעלות כמה שיותר יהודים חזרה לארץ ישראל גלות בבל הרחוקה.

אנו נעזרים במקורות שונים כגון כתובות מטבעות עתיקים שנמצאו וממצאים ארכיאולוגים שנחפרו והוצאו כאן בישראל במטרה להכיר את האירועים מקרוב וגם כהתמודדות עם קשיים שהמקרא מעלה כמקור היסטורי מעורפל לחקר תקופה עלומה זו.

בקורס לומדים על שיבת ציון ועל ימי עזרא ונחמיה ועוסקים בתקופה הארוכה שארץ ישראל נשלטת בידי השלטון הפרסי , ומתעסקים מעט בפזורי עם ישראל בתפוצות באימפריה הפרסית , הסטודנט מקבל סיוע בהבנת קטעים מסוימים ולומד באמצעות קריאה מונחית ספרים ובמאמרים שונים.

תקופה זו מרתקת במיוחד מאחר וזו אחת התקופות הבודדות בהיסטוריה בהם היהודים לא היו תחת משטר עוין ולא נפגעו באופן קבוע מהאומות הסובבות אותם.


מעוניין ללמוד קורס מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס) ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס)

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס).

לא נוספו עדיין סיכומים למכורש ועד אלכסנדר (שלטון פרס)


פרטים נוספים