מעוניין ללמוד קורס הנצרות הקדומה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הנצרות הקדומה

קורס הנצרות הקדומה

לגעת בהיבטים השונים של הנצרות הקדומה וללמוד על הרקע להופעתה של הנצרות , להכיר את הדרך להתגבשות הכתבים והתאולוגיה שלה. במרכזה של הדיון עומדת דמותו של ישו שעד היום הינו המושא להערצה ופולחן בנצרות ולכן נדון בקורס זה בהרחבה על נקודות שונות בחייו של ישו נכיר את לידתו הטבילה שלו הפעילות שעה בגליל ועלייתו לירושלים , המשפט והצליבה שלו ואיך חזר לחיים..

לאחר שמכירים את סיפורו ומוצאו של ישו ואת הרגעים החשובים בחייו ניתן לעבור ולדון בהתגבשותה של הכנסייה הקדומה בירושלים והתקופה שלאחר מותו של ישו , פעילותו של פאולוס שליחם של הנוצרים שמהווה דמות מרכזית בעיצוב התיאולוגיה הנוצרית ובהפצה שלה בעולם ההלניסטי - רומי , נעסוק בקורס אחרי מגמות ותמורות עיקריות בהתפתחות של דת הנצרות ועד להפיכתה לדת של האימפריה הרומאית לאחר מכן.

הדרך ללימוד נושאים אלו עובר דרך ניתוח מקורות קדומים שעומדים לרשותנו כגון הברית החדשה וחיבורים נוצריים קדומים שנמצאו ובהם תיאורים של אבות הכנסייה וגם נכיר את הנצרות מעיניים חיצוניות שאינם נוצריות כגון יהודים ופגאנים , ונכיר את הקשיים שמקורות אלו מציבים בפני ההיסטוריונים והפתרון שהמחקר בוחר להציע בכדי ליישב אותן.

בחומר הלימוד נכללים הספר "הנצרות הקדומה" שבה מתוארים מקורתיו של הנצרות , תיאור חייו של ישו והתקופה בה שהה בגליל ולאחר מכן כשעבר לירושלים , לאחר מכן הספר מתאר את פאולוס וניצחונה של כנסיית הגויים , וכן לומדים על ההיסטוריה והספרות בתקופת כינונה של הנצרות בין המאות ה100 למאה ה800 לספירה.


מעוניין ללמוד קורס הנצרות הקדומה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הנצרות הקדומה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הנצרות הקדומה.

לא נוספו עדיין סיכומים להנצרות הקדומה


פרטים נוספים