תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית

מעוניין ללמוד קורס תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית

קורס תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית

אחת התופעות הבולטות בתולדות העם היהודי לאורך כל שנות קיומו היא הגלות או מה שמכונה "התפוצות" של יהודים בכל העולם , היהודים פזורים להם טיפין טיפין במקומות שונים בעולם במקום לחיות את חייהם בארץ ישראל יחד. הקורס מפנה את תשומת הלב לתופעה זו , תפוצות יהודיות קיימות בעולם כבר מימי בית ראשון וממשיכה עד ימינו אנו.

התפוצות היהודיות בעולם מהוות חלק בלתי נפרד מההוויה היהודית והלאומית של העם היהודי , בקורס נחשפות לסטודנט קהילות יהודיות שונות בעת העתיקה ואיך הם תקשרו ופעלו מול הסביבה בה הם חיו בין בשלטון מלוכה ובין במדינה היה על היהודים להתמודד עם קשיים ולהתנהל מול האוכלוסיות הלא יהודיות במקום מושבן , קהילות אלו פיתחו זיקה חזקה לארץ ישראל ושאפו תמיד לעלות ולהתיישב יחד בארץ המובטחת.

המטרה של הקורס לפתח חשיבה ביקורתית וניתוח של מקורות היסטורים שונים , לפתח את הכושר קריאה במחקרים היסטוריים מקצועיים. ובמיוחד להקנות חשיבה עצמאית ויכולת הסבר ונימוק של עמדות שונות במסגרת הדיון בבעיות שעולות.

בחומר הלימוד בקורס זה עוסקים בהיווצרות של התפוצות והמיקומים הגיאוגרפים בה הם בחרו בתקופה ההלניסטית - רומית , השנאה שפיתחו אליהם אומות הסביבה (אנטישמיות) בעת העתיקה והמרד של יהדות התפוצות , נדון בקשרים של יהודי התפוצות עם יהודי ארץ ישראל ונתאר את חיי החברה והדת בתפוצות אלו כולל תיאורים של בתי הכנסת ומוסדות הקהילות.

פרק חשוב וחובה ללמידה היא יהדות בבל שהיתה אחת החזקות והדתיות ביותר שעלו בסופו של דבר חזרה לארץ ישראל בתקופת עזרא ונחמיה תחת שלטונו של כורש , ועיסוק צדדי אך חשוב מאוד מהווה העניין של גרים והתגיירות בעת העתיקה - למרות אלפי השנים שעברו מאז, נראה שעד היום ההתמודדות עם הבעיה של גרים ואופן גיורם ורישומן עדיין קיים ובוער ברבנות ובחקיקה.


מעוניין ללמוד קורס תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית.

לא נוספו עדיין סיכומים לתפוצות ישראל בתקופה ההלניסטית


פרטים נוספים