עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים

מעוניין ללמוד קורס עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים

קורס עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים

בשלהי העת העתיקה ובימי הביניים היה נהוג לעלות לרגל לירושלים כתופעה חברתית ודתית והעליה לרגל מתוארת כתופעה ספרותית , ירושלים היתה מוקד העליה לרגל המרכזית אבל גם ישראל בכללי נהנתה מהעליה לרגל והן מוקדי הקורס ובהם נדון. 

איזור ארץ ישראל וירושלים בפרט הקדושות מאוד לשלושת הדתות המונותאיסטיות ויחד כאשר שלושת הדתות עולות למוקד עליה לרגל אחת זה מאפשר לנו כחוקרים וכסטודנטים בקורס זה לבחון ולהשוות בין הדתות באורח שאינו מוכר בשום מקום אחר , כשאר נוגעים בקורס זה מנסים ללמוד על כל דת בנפרד ועל היחודיות והיכולות שלה ביחס לאחרות ובמקביל מחפשים את האלמנטים הדומים והשונים בדתות , הבחינה של יחודיות הדתות מקורן והשווה והשונה בינהם מרתקת במיוחד.

ביהדות מתוארת העליה לרגל כאל פסטיבל גדול צבעוני ושמח בו כל היהודים מכל התפוצות ומכל מרחבי ארץ ישראל מגיעים ועולים לירושלים ובו מקריבים קורבנות ומקיימים פולחן דתי יחד עם הגשה של כל טוב וקיום ארוחות ואירוח בבתי תושבי ירושלים ששמחו לארח את כולם , תיאור העליה לרגל והטקסים הדתיים שהתקיימו בבתי המקדש השונים ובו כולם התאחדו כקבוצה אחת לעבוד את האל. ללא ספק מעניין לראות וללמוד איך דברים נראו בעניים של הדתות השונות ואיך הם בחרו לעלות ולעבוד את האל.

הקורס נלמד מתוך אוסף של מאמרים ומקורות. 


מעוניין ללמוד קורס עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל עליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים.

לא נוספו עדיין סיכומים לעליה לרגל של יהודים נוצרים ומוסלמים


פרטים נוספים