יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה

מעוניין ללמוד קורס יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה

קורס יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה

הקורס "יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסייה" עוסק בתולדות יהודי פרובנס בימי הביניים שכבר אז בתחילתו של האלף השני לספירה היתה יצירתיות יהודית ומקוריות ושם בפרובנס צמחה לה קהילה גדולה של יהודים שבו עסקו בתורה ובקבלה ובה גדלו וצמחו חכמים רבים וגדולים בתורה שעד היום כתביהם נלמדים בשקיקה והם פיתחו לעצמם נוסחי תפילה וסגנון חיים מיוחד.

בקורס לומדים על התיישבות היהודים בפרובנס בימי הרומאים ועד לגירושם בשנת 1501 מצרפת לאחר הגירוש דווקא בפרובנס נשארו ארבעה ערים שלא גורשו מאחר והיו תחת חסותו של האפיפיור ולשם היגרו רבים מספרד והמסורת והנוסח של יהודי פרובנס נשמר אך נפגע במעט מאחר ויהודי ספרד השפיעו על הנוסח הצרפתי המקובל במקום אך בכל זאת נשמרו מסורות ונוסחי המקום עד לימינו.

בתוך כך נדון בתופעות תרבותיות וחברתיות מעניינות לתולדות ימי הביניים , על מיתוס שלטון הנשיאים והתגבשות מוסדות הקהילה וצמחיתה של בורגנות יהודית ומתחים בין מעמדות שונים וננסה להבין איך הם התמודדו עם קולן של נשים יהודיות ומהפכת הידע במפעל התרגומים העבריים ויסודה של הספריה התורנית והרב תרבותית והמחלוקות החברתיות על פילוסופיה והופעתם של חוגי הקבלה הראשונים ובינהם משיחיות יהודית בהקשר למסעי הצלב.

בתקופה זו מתוארים סיפורים רבים של ויכוחי דת עם בישופים ונזירים ומפגשים עם האינקווזיציה של הכנסייה בספרד ויחסים עם המינות הקתארית והפרעות והגירוש של יהודי ספרד לצד התנגשות של היהודים עם הכנסייה והכתר מגלים את גודל השגשוג של יהודי פרובנס ששינתה את פני התרבות היהודית בימי הביניים והיתה נקודת אור בתקופה לא קלה. מומלץ לקרוא עוד את הספר "יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסייה.


מעוניין ללמוד קורס יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה.

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודי פרובנס , רנסנס בצל הכנסיה


פרטים נוספים