סוגיות בחקר הלאומיות

מעוניין ללמוד קורס סוגיות בחקר הלאומיות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סוגיות בחקר הלאומיות

קורס סוגיות בחקר הלאומיות

בקורס זה מנסים להעמיק ולהרחיב את הידע בהבנת הלאומיות באמצעות דיון תיאורטי ושיטתי בנושא "מהי הלאומיות המודרנית"? ונעסוק רבות בקריאה ועיון של מחקרים רבים שעוסקים בסוגיה זו מנקודות מבט שונות מתוך שלשה ספרים שונים.

לאומים ולאומיות , המתאר את הלאומיות כתןופעה מודרנית שהחלה להתפתח רק כאשר העולם עבר לתיעוש ועבר להתגורר בערים הגדולות ובמקביל החל לחנך חינוך גנרי שוויוני לכולם במתכונת אחידה וקבועה. קהיליות מדומיינת , ספר פורץ דרך בחקר הלאומיות קושר את הלאומיות בתפיסה של החלל והזמן שדברים התרחשו בעקבות המצאת הדפוס והקפיטליזים שבא בעקבותיו.

להמציא אומה , אוסף של מאמרים שמתאר את המצאתה של המסורת הלאומית וכולל מאמרים שנחשבים כקלאסיים ובנוסף מאמרים ששייכים להמצאת המסורת היהודית והמצאת המסורת הפלסטינית. עם אומה מולדת , שמגולל את שושלשת היוחסין ואת גילגוליה של המשמעות "שלשה מושגי היסוד :עם , אומה , מולדת.

מטרת הקורס להבחון את הביקורתיות של הסטודנט ושל הספרים אותם הוא לומד וזה כולל הנחת יסודות רעיוניות ושיטות המחקר העולות מהגישות שלהם והמסקנות שאליו הגיעו , כאשר הסטודנט ישווה בין היסודות והביקורת הוא יוכל לגבש תשובה עצמאית לשאלה עימה פותחים את הקורס שאקטואלית כיום יותר מתמיד , מהי הלאומיות המודרנית??

קורס שמתלבש כמו כפפה ליד במזרח התיכון על כל תהפוכותיו בו מדינת ישראל מתמודדת עם הפלסטינים הטוענים ללאומיות ובעלות על קרקע במקביל למחייתם של היהודים במדינת ישראל כמורשת ובית יהודי ללאום היהודי , ונאלצים לא להסכים על דבר מאחר והלאומיות של שתי הזרמים מהווים היפוך מוחלט האחד מן השני.


מעוניין ללמוד קורס סוגיות בחקר הלאומיות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סוגיות בחקר הלאומיות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל סוגיות בחקר הלאומיות.

לא נוספו עדיין סיכומים לסוגיות בחקר הלאומיות


פרטים נוספים