יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה

מעוניין ללמוד קורס יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה

קורס יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה

בקורס "על פרשת דרכים - יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה" מתוארים לנו התמודדותם של יהודי רוסיה במחצית השניה של המאה התשעה עשר בה רוסיה והיהודים כחלק בלתי נפרד עוברים מודרניזציה ובעקבות התקדמות זו החלו שינויים רציניים מאוד , ואנו ננסה לבחון שינויים אלו ודנים באפשרויות החדשות שניצבו בפני יהודי רוסיה וכמובן כחלק משינויים אלו היו מתחים וקונפליקטים שונים וגם עליהם נלמד.

בקורס לומדים להיות ביקורתיים ולקורה מקורות היטוריים ולנתח אותם לעומק , נפתח כושר קריאה בספרות מחקרית מתקדמת ונפתח יכולת מחשבה ביקורתית ועצמאית ולהסביר ולנמק עמדות שונות וצדדים שונים לנושא העניין. המטרה הסופית היא לעבור על המגמות הכלכליות והתרבותיות שהתפתחו בחברה היהודית ברוסיה לאחר חלוקתה של פולין.

נתאר את התנועות הרוחניות והתרבותיות כמו גם את התנועות החברתיות , הפוליטיות והלאומיות שפרחו בקרבם של יהודי רוסיה במאות התשעה עשר והעשרים והמחלוקת הפנים יהודית בבחירה של בדלנות והסתגרות לבין הרצון של חלקים שונים להשתלב בחברה ובסביבה כחלק מתנועת ההשכלה הנפוצה מאוד בימים אלו.

בקורס לומדים על ההשכלה היהודית במזרח אירופה והמעבר של יהודי רוסיה ממסורתיות לאורתודוקסיה (הזרם החרדי של ימינו) והיווצרותה של החסידות במאה התשעה עשר וצמיחתם של מוסדות חדשים והמנהיגות החדשה שהצמיחה ספרים עבריים חדשים לצד ספרים בשפת היידיש ועיתונות יהודית בעברית וביידיש במקביל לפיתוח של אינטלגנציה הגבוהה של יהודי רוסיה.

ולקראת סוף המאה כאשר מתקיימים תנועות רדיקליות חברתיות ולאומיות יחד עם תנועות הפועלים במזרח אירופה וההגירה למערב ולעולם המתקדם והדרך שעשו יהודי רוסיה באמצעות שלוחות יהודיות במזרח אירופה. קורס מעניין במיוחד לחובבי היסטוריה וסיפורים מרתקים יצאו מתקופה זו של יהודי רוסיה.


מעוניין ללמוד קורס יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה.

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודי רוסיה מול אתגרי העת החדשה


פרטים נוספים