יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20)

מעוניין ללמוד קורס יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20) ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20)

קורס יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20)

לאחר שבקורס "יהודים בעידן של תמורות" הסטודנטים עברו והכירו את השינויים והתמורות שהתחוללו בריכוזים היהודים בעולם יחד עם חדירה של תהליכים של מודרניזציה והקשורים לעת החדשה בקורס זה ידרש מהסטודנטים ללמוד עוד יותר לעומק ולהעמיק את הידע שלהם בתחומים אלו כאשר כל הדגש לשינויים ותמורות אלו מתרכז במיקוד אחד בלבד , צפון אפריקה. 

הקורס מתרכז באיזורים אלו בצפון אפריקה של יהדות המזרח (ספרדים) ובאיזורים אלו שם דגש על שלושה קהילות באלג'יר תוניס ובקזבלנקה וכל אחת מקהילות אלו התקיימה בשנים אחרות ובתקופה היסטורית שונה בהתאם כולן נפגשו עם הקולוניאליזם הצרפתי (אימפריה אדירה בזמנים אלו) ששינה את פניה של צפון אפריקה כולה במאות ה19 וה20 ולכן הקורס מנסה להבין את השינויים שעברו.

היחס לקהילות השונות בהם יהודי אלג'יר בשנות 1902-1830 , יהודי תוניס בשנות 1939-1882 , ויהודי קזבלנקה בשנות 1956-1907. העניין הרב בקורס הוא בתקופה שקדמה לכיבוש ומצבה של הקהילה בסביבה שלה וההתפחויות שעברו תחת השלטון הצרפתי , כמו כן יושם דגש רציני מאוד להשפעה של האידיאולוגיות המודרניות על הזרמים היהודיים השונים , מחיי הקהילה שהושפעו רבות מתנועת ההשכלה שהתפחה בשנים אלו ועד הציונות שניצנים ממנה החלו כבר בתחילת המאה ה20.

נדון בנוסף במדיניות הקולוניאלית של הצרפתים ומקומו של המיעוט היהודי והיחסים של היהודים והמוסלמים הרבים באיזורים אלו עד לעלייתם של יהודי מרוקו לארץ ישראל ועוד נושאים רבים ומרתקים. כל הקורס מבוסס על קריאה של חומר הלימוד לצד חומרי ספריה היסטוריים שהיקף רציני של 800 עמודים והגשת מטלות בהתאם.


מעוניין ללמוד קורס יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20) ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20)

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יהודי צפון אפריקה (מאה 19-20).

לא נוספו עדיין סיכומים ליהודי צפון אפריקה (מאה 19-20)


פרטים נוספים