היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן

מעוניין ללמוד קורס היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן

קורס היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן

קורס מרתק במיוחד זה מנסה להכיר לסטודנט את ההיבטים המרכזיים של החברה היהודית בתימן והמחיה המשותפת היהודים לצידם של המוסלמים במאות 19 וה20 , בקורס לומדים על הווי החיים של הקהילה היהודית בחברה שלא הייתה תחת שלטון הקולוניאליזם המערבי , מקום המנותק מכל הדיקמה והרפורמות , קהילת יהודי תימן בשונה מקהילות אחרות במזרח אפריקה לא הושפעו מהתהליכים של המודרניזציה מאחר והיא לא הגיע אליהם.

אנו מתמקדים בתרבות המיוחדת ביותר שפיתחו יהודי תימן שהתפתחה תוך כדי שימור של הערכים התרבותיים והיהודיים העתיקים , תרבותם של יהודי תימן מיוחדת מאחר והיא אימצה מאפיינים שונים מהתרבות המוסלמית ונענתה לזרמים במחשבה ובספרות היהודית שהועברו אליהם ממוקדים אחרים בהם חיו קהילות יהודיות אך למרות אלו שמרו על ההווי התרבותי והיחוד שלהם.

הדיונים בקורס זה מעלים נושאים כמו המעמד המשפטי של יהודי תימן והמקום שלהם בחיי החברה המוסלמי בסביבה והשתלבותם של יהודי תימן בכלכלה המקומית ודפוסי ההנהגה שלהם בחינוך ובדברים אחרים , נעסוק מעט בתנועות המשיחיות ובתנועות המאוחרות לעליה לארץ ישראל ולמדינת ישראל.

בלימוד הקורס נוגעים בתימן והתיאור של הארץ והשלטון הזיידי , (כת הזיידית והאמאמים בתקופה זו) ויחסים שלהם כלפי היהודים ונתאר את החברה הכלכלה והישוב של יהודי תימו יחד עם חיי המשפחה והתרבות. נגיעות במשיחיות ושינויים שחוו יהודי תימן תחת השלטון העות'מני נדון גם בתנועות השונות כגון העליה לארץ ישראל והעליות בפועל לישראל במאה ה20 מיד לאחר מלחמת העולם השניה , ונקרא מסמכים ועדויות על יוצאי תימן שעלו לארץ ישראל.


מעוניין ללמוד קורס היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל היסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן.

לא נוספו עדיין סיכומים להיסטוריה , חברה , תרבות של יהודי תימן


פרטים נוספים