פרקים בתולדות יהודי ארה"ב

מעוניין ללמוד קורס פרקים בתולדות יהודי ארה"ב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פרקים בתולדות יהודי ארה"ב

קורס פרקים בתולדות יהודי ארה"ב

הקורס העוסק בתולדותיו של יהודי ארצות הברית בשנים 1820-1950 דן במאפיינים העיקרים של יהודי ארצות הברית ומנסה לאמוד את ההתפתחות ההיסטורית שחלה בין השנים הללו. הקורס בוחר להתמקד בשלשה אלמנטים חשובים להבנה של התקופה : ההגירה , הזרמים הדתיים , והסולידריות היהודית והקורס מתבסס על הספר "החוויה היהודית האמריקנית : תולדות , מבואות , מקורות" הכולל תעודות היסטוריות ומאמרים רבים ומעניינים.

ההגירה , לארצות הברית היהודים הגיעו בשלשה גלים שונים והם עיצבו את יהדות ארצות הברית , הגל הראשון שלא נדון בו "ההגירה הספרדית" הגיעה ראשונה ולאחריה הגיעו ההגירות מגרמניה וממזרח אירופה ואילו ההגירות המשמעותיות יותר בגודלם ובהשפעה שלהם שנשמרת עד היום , הם אלו שעיצבו את יהדות ארצות הברית.

יחודיותה של יהדות ארצות הברית , בהשוואה בין יהדות ארצות הברית לבין יהדות במקומות אחרים בעולם כבאירופה ובמזרח התיכון. ומבצעים בחינה של ההשלכות הרבות של הפלורליזם (קבלת האחר , חופש בחירה ועוד) האמריקאי שאיפשר לתושביו חופש דת וחופש מדת לצד השפעות הלאומיות הנוצרת למהגרים לארצות הברית ויצירתה של זהות חדשה שהשפיעה רבות על צביונה של יהודי ארה"ב ובקורס אנו מתענינים גם בדור השני של המהגרים כדי לזהות ולראות את אופי ההשפעה של גורמים אלו.

הזרמים הדתיים , בתקופה זו החלו תהליכים של רפורמה בדת היהודית בארצות הברית ומוקמות תנועות חדשות בתוך היהדות כגון התנועה של היהדות המתקדמת "היהדות הרפורמית" שמטרתה להתאים את הדת לעידן החדש והיווצרות של זרם נוסף הקונסרבטיבי שממקם את עצמו בנוחות בין היהדות המסורתית (אורתודוקסית) לבין ה"רפורמים" ותנועות נוספות ובהשוואה לזרם המרכזי של האורתודוקסים.

סולידריות יהודית , המתאר את החיבור והסולידריות שחשים יהודי ארצות הברית כלפי ריכוזים יהודיים אחרים בעולם ובישראל בפרט , ודיון נרחב על מקומם של יהודי ארצות הברית בתקופת מלחמת העולם השניה והשואה והאם הם עשו מספיק ולחצו דיו על מנהיגי המעצמה ? בנוסף נדון בתרומה המתמדת של יהודי ארצות הברית למדינת ישראל והקמתה והתמיכה חסרת הגבולות במדינה היהודית.

 


מעוניין ללמוד קורס פרקים בתולדות יהודי ארה"ב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פרקים בתולדות יהודי ארה"ב

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל פרקים בתולדות יהודי ארה"ב.

לא נוספו עדיין סיכומים לפרקים בתולדות יהודי ארה"ב


פרטים נוספים