נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה

מעוניין ללמוד קורס נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה

קורס נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה

קורס זה העוסק באתיופיה ועל הדתות השונים בה מתחלק לשלשה חלקים ומתבוסס על הספר "אתיופיה - נצרות , יהדות , אסלאם"  וכל החלקים עוסקים בממד הדתי והתפקיד של הדת בתולדות אתיופיה מתחית ימי הביניים ועד לתקופתינו.

החלק הראשון עוסק בנצרות האתיופית כמסגרת לערכים התרבותתים והפוליטיים של רוב העם , אלא שכוננו את הקיסרות האתיופית והנהיגו אותה לאורך שנים רבות וזאת תוך כדי ניתוח של המרכיבים הרוחנייים והתיאולוגיים של הנצרות האתיופית המיוחדות להן , וסקירה של התפתחותם ושל תיפקודם בהיסטוריה של המדינה ובהתנלותה במערכת ענייני החוץ שלה.

החלק השני עוסק באסלאם באתיופיה , חלק נרחב וקהילות גדולות באתיופיה היו מוסלמיות ושייכות לדת האסלאם והיו חלק מהמארג של אתיופיה וכיום המוסלמים באתיופיה מהווים יותר ממחצית התושבים בה , הקורס לומד את המאפיינים של האסלאם האתיופי ששונה במעט מהאסלאם במקומות אחרים לומדים איך הדת התפתחה כמיעוט מול הרוב הנוצרי והממלכתי בשנים עברו במדינה וכמובן נעסוק ביחסים שבין אתיופיה למדינות אחרות במזרח התיכון.

החלק השלישי עוסק ביהודים של אתיופיה תוך נסיון להבין מהי המהות של יהודי אתיופיה שלה אורחות חיים ומנהגים היחודיים רק לה וזאת תוך כדי לימוד על תולדות היהודים באתיופיה ומיקומה ההיסטורי של היהדות בחברה האתיופית ועל מגוון הדתות והגיוון הרב ששרר במדינה. על האתיופים היהודים היו מחולקות רבות לגבי יהדותם בכלל מנהגיהם השונים והחשש שהם לא קיימו את הדת כפי שנדרש מהיהודי ושהם קיבלו חלקים מדתות אחרות כחלק מהמארג של דתות באתיופיה.


מעוניין ללמוד קורס נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל נצרות אסלאם ויהדות באתיופיה.

לא נוספו עדיין סיכומים לנצרות אסלאם ויהדות באתיופיה


פרטים נוספים