האנטישמיות במאה ה19

מעוניין ללמוד קורס האנטישמיות במאה ה19 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא האנטישמיות במאה ה19

קורס האנטישמיות במאה ה19

בקורס זה עוסקים בתופעת האנטישמיות והופעתה המחודשת בגרסה מודרנית במאה ה19 ובתחילת המאה ה20 במרכז ובמערב אירופה באיזורי גרמניה והאוסטרו הונגריה ובצרפת.

כאשר דנים באנטישמיות צריך לזכור שהאנטישמיות קיימת אלפי שנים ומיעוטים ובכללם יהודים סבלו ממנה רבות , רדיפה , הרג ורצח ועוד אך במאה ה19 האנטישמיות המודרנית מקבלת הגדרה ברורה וכולם מכירים בעובדה שאכן יש אנטישמיות והיא קיימת ומהווה בעיה , בעת החדשה האנטישמים מנהלים עסקים כלכליים ומנהלים חיי חברה הסובבים סביב נושאי שינאה אלו ומנסים להגיע למקומות משפיעים בפוליטיקה בכדי לפגוע במיעוטים.

האנטישמיות חלקה נובעת ממקורות דתיים ישנים שעליהם מתבססים האנטישמים המודרנים וממיתוסים ושקרים שלא הוכחו על יהודים כאנשים ששולטים בעולם וחובבי כסף ודורכים על אחרים בכדי להגיע למטרתם ולכן יש להשמידם לפני שלא נוכל להמודד עימם עוד ומצד שני יש אנטישמיות שונה במקצת המתבססת על תורת גזע שטוענת שיש רמות שונות של בני האדם ורק מי ששייך לגזע הנכון הוא זה שמגיע לו לחיות ולהצליח וניתן לראות זאת בגרמניה הנאצית בפגיעה שלהם ביהודים , צוענים ובכל אותם פגועי גוף ומח , בהומוסקסואלים ובכל אדם השונה מהגשע הארי , ניתן לראות דוגמא נוספת לכך ברואנדה בה ההוטו רוצים לחסל את הטוטסי בגלל שנאה קדומה ושייכות לגזע נחות.

האנטישמיות המודרנית שמוכרת לנו ממרכז אירופה ובדגש על גרמניה היתה נוטפת רעל ושנאה ומלווה בהאשמות שווה ואמירות חסרות בסיס על היהודים שעברו תהליך דמוניזציה (תוארו כשדים) שפגעו בכלכלה והביאו את המשבר הכלכלי בה גרמניה שרויה לאחר מלחמת העולם הראשונה כאשמתם כ"שעירים לעזעזל" שאם נפתור את בעייתם כל תחלואי החברה יפתרו. אלו לא אנטישמיות סטנדרתית כלל אלא מעין שדרוג של שנאה שהיתה כבר מזה שנים.

הסטודנטים בקורס זה צריכים לקרוא חומר ביבלויוגרפי רב ועל פי החומרים שדי חופשיים לקריאה יוכלו הסטודנטים לחבר את עבודת הסמנריון יחד עם עזרה של מדריך מקצועי.


מעוניין ללמוד קורס האנטישמיות במאה ה19 ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא האנטישמיות במאה ה19

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל האנטישמיות במאה ה19.

לא נוספו עדיין סיכומים להאנטישמיות במאה ה19


פרטים נוספים