הפילוסופיה היוונית

מעוניין ללמוד קורס הפילוסופיה היוונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הפילוסופיה היוונית

קורס הפילוסופיה היוונית

בקורס אנו עוקבים אחר ההתפתחות של הפילוסופיה היוונית מההתחלה והפעם הראשונה בה היא מוזכרת ועד לזמנו של אריסטו , מטרת הקורס לקחת את הסטודנטים ולעשות להם היכרות עם עיקרי הטקסט והרעיונות של הפילוסופיה היוונית ובמקביל להראות את החשיבות ונוסח הבעיות שאיתם הם התמודדו להכנת הכלים ולהצגה של הפתרונות הפילוסופים במערב מאז ועד לדור שלנו.

במהלך הקורס הסטודנטים קוראים ומנתחים פראגמנטים (טעימות) של הפילוסופים הקדם - סוקריטים , ודיאולוגים חלקיים ושלמים של אפלטון ופרקים מתוך כתבי אריסטו כדי להשלים את החסר ובנוסף לומדים מתוך קובץ מאמרים פרשניים עדכנים לקבלת גוון נוסף לדברים.

בקורס לומדים על ראשית הפילוסופיה היוונית , המילטים והפיתגורים . לומדים על חייו , פעולותיו דמותו והדעות של סוקרטס ועל נסיבות מותו על ידי קריאה מדיאלוגים ומאמרים , לאחר מכן נכיר את אפלטון ותורת הנפש , תורת ההכרה והמטאפיסיקה ונרחיב בהם ככל האפשר ונעסוק גם בתורת המדינה , ולבסוף הסטודנטים לומדים על אריסטו ופילוסופיית הטבע והמטאפיסיקה וגם את תורת המדינה ותורת המידות דרך עיניו.

ספרים מרחבי דעת נוספים "תולדות הפילוסופיה היוונית" "הפילוסופים הקדם סוקראטיים" ו אפשרי גם לעיין בכתבי אפלטון ובספר אתיקה : מהדורת ניקומאכוס. מומלץ מאוד לקורא עוד ולהכיר לעומק את הדמויות וכל חומר רקע נותן נופך נוסף לתקופה ולעולם במראה עיניהם של הפילוסופים הגדולים.


מעוניין ללמוד קורס הפילוסופיה היוונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הפילוסופיה היוונית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הפילוסופיה היוונית.

לא נוספו עדיין סיכומים להפילוסופיה היוונית


פרטים נוספים