סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית

מעוניין ללמוד קורס סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית

קורס סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית

בפילוסופיה זרמים שונים ,הזרם האנליטי הוא הזרם החזק והמשמעותי ביותק כיום בעולם ובאקדמיה בפרט , במדינות דוברות האנגלית במיוחד ומטרתה של הקורס ללמד את ההתפתחויות המרכזיות בפילוסופיה האנליטית מתחילתה במאה ה19 ועד למחצית השניה של המאה ה20 וזאת תוך הצגת כמה שאלות מרכזיות שעימן היא נדרשת להתמודד ונכיר את הגישות להתמודדות עימן שפותחו עם הזמן.

הפילוסופיה האנליטית לא נחשבת כאסכולה מאחר ואין לה תזה מרכזית ואין לה נושא משותף או מתודה שמוסכמת על כולם וגם לא ניתן להגדיר אותה כסגנון יחודי שיוכלו לחבר בין כל מי שנחשב כפילוסוף אניליטי ביחס לאחרים , אמנם יש מאפיין בולט בזרם זה וזהו העיסוק המורחב והדגש בלשון שמשמעותה להפוך את הפילוסופיה של הלשון ליורשת לאפיסטמולוגיה כפילוסופיה ראשונה.

הפילוסופים האניליטים מתעסקים ודנים בכל התחומים הרגילים כמו בעיות בפילוסופיה של הנפש , באתיקה ובאסתטיקה ועושים זאת בצורות שונות ומגוונות , במרכזה של הקורס עומדת המחלוקות בנושאים השונים שחוזרים ועולים כל הזמן בשאלות כגון מהי פילוסופיה? ודעות הכרח והיחס שבין העולם לשפה והקשר של כל הנושאים הללו האחד עם השני.

הדגש בקורס זה על מחלוקות ושאלות מאפשר להבהיר את הסוגיות הנלמדות וגם להקנות בסיס מסוים לקורסים מתקדמים יותר בכלל ובגישה האניליטית בפרט. בקורס דנים בכלל הדברים בסדר כרונולוגי של ההוגים והזרמים האניליטים בהם פרגה , ראסל , ויטגנשטיין , והפילוסופיה הלשונית של אוקספורד ואחרים.

קורס זה די מעניין ובהחלט שווה לנסות ללמוד ולהינות ככל האפשר.


מעוניין ללמוד קורס סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית.

לא נוספו עדיין סיכומים לסוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית


פרטים נוספים