עיון בהקדמות של קאנט

מעוניין ללמוד קורס עיון בהקדמות של קאנט ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עיון בהקדמות של קאנט

קורס עיון בהקדמות של קאנט

בקורס זה נערך לראשונה היכרות של הסטודנט עם עיקרי תורת ההכרה והמטאפיסיקה של הפילוסוף "עמנואל קאנט" שהיה ללא ספק אחד מחשובי הפילוסופים בעת החדשה וזהו קורס שיכול להיחשב כהמשך לקורס "מדיקרט עד יום , פילוסופיה במאה ה17 וה18. קאנט שידוע בעקבות עריכת סינטזה בין שתי הגישות הללו ובו בעת חלק על שתיהן והציע משנה מקורית שהוא יצר , משנתו החדשה הצליחה לפקוח את החשיבה הפילוסופית הרגילה לכיוונים שונים לגמרי.

הקורס מתאר ומסביר את משתנתו של קאנט ותוך כדי גם מפרש אותו על ידי השוואת משנתו למשנותיהם של קודמיו ומראה לא רק את ההישגים שיצר אלא גם את הקשיים שהיא יוצרת במקביל ,הקורס מהווה מעין קריאה מודרכת בספרו של קאנט "הקדמות לכל מטאפיסיקה בעתיד שתוכל להופיע כמדע" שהופץ בשנת 1783 וגם מוצגים קטעים מתוך ספר נוסף שכתב בשם "ביקורת התבונה הטהורה".

החומר הנלמד בקורס מכיל ארבע יחידות על פי שלבי ההתקדמות, החלק הראשון מציג הקדמה לקאנט ומראה את ההקדמה של קאנט ל"הקדמות" בחלק השני שהופך למעניין יותר קאנט מראה לנו בספרו איך מבצעים חישובים מסוימים ומגיעים לאידיאליזם טרנסצדנטלי ובה נידונים תפיסות החושים , המטמתיקה ותפיסת החלל והזמן.

בחלקו השלישי של הקורס נוגעים בהבנה של המשפט "השמש מחממת את האבן" כלומר מתעניינם בקטגוריה של ההכרחיות לכל הכרה נסיונית  ולאחר מכן מסיימים בחלקו האחרון של הקורס עם הדיון של מה מותר ומה אסור לומר בפילוסופיה על אלוהים , על העולם בכללותו ועל נפש האדם בפרט ובו מצביע קאנט על קשיים מטאפיסיילים בדרך המסורתית ומראה לנו את הדרך לפתרון בעיות אלו.

חומרי הלימוד בקורס זה כוללים ספרים נוספים של קאנט "הקדמות לכל מטאפיסיקה בעתיד שתוכל להופיע כמדע" וספר שנכתב עליו בשם "עמנואל קאנט" קורס מרתק , דמות מרתקת , פשוט להינות .


מעוניין ללמוד קורס עיון בהקדמות של קאנט ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עיון בהקדמות של קאנט

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל עיון בהקדמות של קאנט.

לא נוספו עדיין סיכומים לעיון בהקדמות של קאנט


פרטים נוספים