דת ומדינה , היבטים פילוסופיים

מעוניין ללמוד קורס דת ומדינה , היבטים פילוסופיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא דת ומדינה , היבטים פילוסופיים

קורס דת ומדינה , היבטים פילוסופיים

בקורס מרתק זה הסטודנטים זוכים לקבל את ההבנה של משנות הפילוסופיה המדיניות של זמננו , ובהם נאיר על בעיות של היחסים בין הדת למדינה אחת הבעיות החמות ביותר בסדר הציבורי בישראל במשך שנים רבות שחשובה לאנשים רבים ואינה מגיעה לכדי פתרון , בנוסף הסטודנט מתרגל בקריאה של חומרים פילוסופיים עדכניים בארבע כיווני מחשבה שונים.


ארבעת הכיוונים  הם הליברליזם המדיני של רולס "המאוחר" , הקהילתנות , הליברליזם השלמותני של יוסף רז , הגישה הרב תרבותית ואיננו עוסקים בקורס זה בפילוסופיה היהודית אלא מתכוונים לערוך היכרות כללית עם כיווני המחשבה החשובים ביותר ולנסות להראות מה ואיך ניתןל למוד מהם על שאלת היחסים של דת ומדינה , בנוסף יופנה תשומת דעתם של הסטודנטים למושג הסובלנות והם יצטרכו לדון בקשר שבין סובלנות לבין מושגי כבוד האדם והאוטונטמיה כערי היסוד במסורת הפילוסופית והליברלית.

בקורס נלמד ספרו של אלעזר וינריב "דת ומדינה , היבטים פילוסופיים" ובה מכירים התלמידים מהי מאפיינה של דת , פלורליזם מסוגים שונים ומהם הפשרה וההשתקה. בנוסף לומדים להכיר את עקרון ההזדמנות השווה ובעיית הפיצוי על הנחיתות השרירותית ומקומה של הדת בשיקולי הצדק , תאורית האמונה המדומה  והשיקולים לטובת חופש הדת והמצפון אצל רולס.

חומר נוסף שנלמד על הניטרליות של המדינה ונטרול החיבור בין דת ומדינה, זאת לצד מושגים כמו הנמקה הציבורית והביקורת הקהילתנית על רולס , כמו מושגי היסוד של סובלנות ושל כבוד האדם , אוטונטמיה , כבוד האדם והדת וכמובן נקודת הראות הרב תרבותית ומשמעותה לגבי זכויותיהם של מיעוטים ודתיים.

 


מעוניין ללמוד קורס דת ומדינה , היבטים פילוסופיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא דת ומדינה , היבטים פילוסופיים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל דת ומדינה , היבטים פילוסופיים.

לא נוספו עדיין סיכומים לדת ומדינה , היבטים פילוסופיים


פרטים נוספים