מעוניין ללמוד קורס חשיבה היסטורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חשיבה היסטורית

קורס חשיבה היסטורית

בקורס "חשיבה היסטורית - פרקים בפילוסופיה של ההיסטוריה" לומדים את המבוא לכל השיח הפילוסופי והמתודולוגי על טיבה של ההיסטוריה והמעמד שלה כתחום דעת , רוב הניגשים לקורס זה הם הסטודנטים הלומדים לתואר מרכזי בהיסטוריה , במהלך קורס זה הסטודנט לומד על הזרמים העיקריים בפילוסופיה של ההיסטוריה וזאת תוך דגש על הבעיות המתודולוגיות שעולות במהלך ההסתכלות בפעילות המחקר והכתיבה של ההיסטוריונים.

חומרי הלימוד בקורס נוגעים בחומר רחב ובמבט מלמעלה ללא כניסה מדוקדקת לפרטים , כאשר לומדים על החשיבה ההיסטורית על ידי קריאה בפרקים בפילוסופיה של ההיסטוריה ובקבצי מאמרים שקשורים לעניין ודנים בשאלות של "היסטוריה האם זה מיתוס או מציאות?" ובה מעלים את השאלה כמה מהמקצוע ההיסטוריוני באמת מבוסס על מציאות ובכלל נדרש לנו.. בנוסף נוגעים בפוסט-מודרניזם והיסטוריה במאמרים שונים.

במהלךל הקורס עוברים על מבוא להיסטוריה ופילוסופיה ונקודות הממשק בינהם , הבנה של ארועים והתיאור שהם זוכים לו , הסברים למאורעות שונים והקשר הסיבתי שמנסה להסביר את המעשים , 

במהלך הקורס הסטודנטים לומדים להכיר תקופות אחרות ובו דנים ב"גילוי וכינון" שבעצם שואלים מה הקשר בין המאורעות ובין המקורות מהם אנו שואבים את המידע , לומדים על תקופה שקדמה לקולוניאליזם והאובייקטיביות ההיסטורית שמתמקד באמון ובאיך המקורות שלנו העבירו את הסיפור ובהתאם לאילו אינטרסים?.. וכמובן בהמשך לזה מה הם הנרטיבים ההיסטורים שהעבירו לנו קודמינו והאם אלו הנרטיבים הנכונים או שמה לא .


מעוניין ללמוד קורס חשיבה היסטורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא חשיבה היסטורית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל חשיבה היסטורית.

לא נוספו עדיין סיכומים לחשיבה היסטורית


פרטים נוספים