בעיות בפילוסופיה של המדע

מעוניין ללמוד קורס בעיות בפילוסופיה של המדע ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בעיות בפילוסופיה של המדע

קורס בעיות בפילוסופיה של המדע

סטודנטים רבים שלמדו את הקורס "מבוא לפילוסופיה של המדע" הביעו עניין בהמשך של קורס מרחיב בנושאים בהם המבוא אינו יכול להכנס אליהם מחמת אורכם ועומקם ולכן קורס זה בא לתת מענה הולם לאותם הרוצים בו , בקורס זה הסטודטנטים מעמיקים ומרחיבים את הידע שלהם בתחומים אלו ובסופו של הקורס יוכלו לכתוב עליו עבודת סמנריון , במהלך הקורס מתרגלים רבות את הקריאה הפילוסופית בביקורתיות ותוך כדי דיון והתייחסות של הסטודנט עצמו לחומר.

הלימודים בקורס מושתתים על כמה מאמרים בשפה האנגלית והנחיות הלימוד הרלוונטיות לקריאה בהן , כאשר ידע מקדים אודות המחברים ואודות המבוא לדברי המחברים יכולים לעזור ולהועיל ולאחר מכן הסטודנט יכול לגשת ולדון במאמרים ובהשלכותיהם ולנסות להצביע על הקשר בין המאמרים השונים לבין בעיות אחרות ודומות שנידונו בקורס המבוא החביב.

אמנם בקורס זה לא משולבים מקורות היסטורים שונים אבל עדיין עושים מאמץ להבליט ככל האפשר את הקשר בין נושאי הדיון השונים והמציאות בה הם התרחשו ואיך נראה את הדברים כיום בעולם המודרנ והעדכני , היכולת לקבל מאמר ולנתח אותו ברמה גבוהה יחד עם ההשוואות הנדרשות למועד בו הם התרחשו ואל העולם המודרני יכול להיות מצע נוח במיוחד לעבודת הסמנריון.

בקורס לומדים על המדע והמציאות בדיון על השאלות המרכזיות של הפילוסופיה במדע בשאלות כגון : האם התאוריות המדעיות מעבירות לנו אמיתות על העולם ? או שמה הכל שקר ולומדים זאת על בסיס מאמריהם של הילארי פטנם , פול פייראבנד , ווילארד קווין. לאחר מכן עוברים לדון בתצפיות ותאוריה ובו עורכים היכרות עם כמה מהבעיות הלוגיקה האינדוקטיביות החשובות במאמרים פרי עטו של גודמן ונושאים אחרים. ולסיום הקורס עוברים על הסבר הסיבתיות או בשמו האחר "הקשר הסיבתי" בו דנים במודל של המפל ובביקורת עליו ובנוסף דנים באבחון של מוגש הקשר הסיבתי.


מעוניין ללמוד קורס בעיות בפילוסופיה של המדע ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בעיות בפילוסופיה של המדע

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל בעיות בפילוסופיה של המדע.

לא נוספו עדיין סיכומים לבעיות בפילוסופיה של המדע


פרטים נוספים