מדעי החברה

מעוניין ללמוד תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

תואר תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

בלימודי התואר הסוציולוגיה ואנתרופולוגיה לומדים להבין את התהליכים והשינויים החברתיים משפיעיםבכל רמות העיסוק שלנו בין בחיים הפרטיים שלנו בין בעבודה ובחיי הציבור כולו , הלימוד מתבסס על מחקרים והנחת תאוריות ובדיקתם ובו אנו מעלים שאלות על העולם החברתי שלנו איך הוא מאורגן ואיך הוא פעול אנו בוחנים באופן שיטתי את החברה האנושית ומזהים דפוסים שחוזרים על עצמם אצל יחדים ובקובוצות ומוסדות ואיך הם מתקשרים בינהם.

סוציולוגיה , (תורת החברה) תחום המחקר שעוסק בחקר החברה וההתנהגות החברתית של האדם , במחקר הסוציולוגי בוחנים אדם לא באשר הוא אלא כחלק וכמושפע מהסובב אותו בחברה , כלומר נשים לב לאיזו משפחה ולאיזו לאום שייך האדם בו אנו מתמודדים ונראה איך ההתנהלות שלו עם גורמים זרים ועם בני משפחתו שונים או דומים ונשווה נתונים אלו לנתוני הכלל סביבו.

הניתוחים שעושה הסוציולוגיה הם מאוד צרים ויתבססו על מרחב קטן מאוד כגון משפחה או קבוצה ופחות על איזור או מדינה מאחר וכל מטרת הסוציולוגיה האינדיווידואלית היא לבדוק את האדם כחלק ממשפחה או כחלק מקבוצה וקשה מאוד לבחון אדם אל מול מדינה שלמה זה מורכב ואין טעם בכך , בנוסף אנו מחפשים ללמוד על התקשורת של היחיד עם הסביבה והסביבה די מוגבלת לאיזור מחייתו של האדם.

החקירה הסוציולוגית תפתח לרוב כאשר יש סיבה טובה לכך , כאשר נרצה להבין מהם הסיבות לשינוי התנהגות או גילוי שנאה של קבוצה מסוימת נגד אדם מסוים או להיפך , כאשר נבחן זאת ניקח מעט רקע ועודף מהסביבה כדי לגלות כמה שיותר מידע קונקרטי ורלוונטי לנושא.

אנתרופולוגיה ,  (תורת האדם) עוסקת בחקר האדם בכל זמן וכל רובד אפשרי וכאשר עורכים בדיקות אלו אנו מסתכלים על התרבות ועל מקורו של האדם במבחן מתוך הבנה שהאדם גודל ומפתח כלים בהתאם לצורה בה הוא ראה את העולם , ניתן לומר שהעולם של כל אדם לגמרי אחרת בהתאם לאופן בו הוא גדל לחוויות אותן חווה ולצורה בה בחר לצייר את העולם דרך עיניו ולא בהכרח באופן מציאותי דווקה.

לכן נעשה השוואות בין בני אדם לא רק בתכונות שיש להם אלא ברקע ובמקור בכדי להבין מאיפה נובעים אותם שינויים , את אותם שינויים ניתן לראות על ידי הסתכלות על דעה פוליטית , דת , לאום,  אידיאולוגיות וחוק וכפי שניתן להבין אדם שגודל בבית בעל נטיה לצד הימני של הפוליטיקה לרוב ישאר בצד זה , במידה ואדם הפך עורו והפך לשמאלני אנו נרצה לבדוק מה גרם לכך מה הניע אותו ללכת נגד אותו הזרם והעולם לו הוא משתייך.

בנוסף ניתן לבחון אדם גם ברמה הפיזית שלו , כאשר אדם ממוצע מסוים יכיל גנטיקה ומערכת כלים וצבע עור שונה משל האחר וניתן להבין מזה דברים רבים , הביולוגיה והיכולות הפיזיות של עמי אפריקה והמזרח התיכון , מדינות ערב וכו שונות בצורה משמעותית ממדינות אירופה וארצות הברית ודי בהדגמה של כוחם והיכולות שלהם באתלטיקה ובספורט.

החיבור בינהם , (תורת האדם והסביבה) כאשר מחברים בין התורה של הסביבה והתורה של האדם כפרט ולוקחים את מלוא הרקע היסטורית וחברתית ניתן לקבל תמונה ברורה וחדה יותר של העומד מולך בכל עת ולהבין איך ואילו פעולות אותו אדם יכול לבצע , דוגמה לכך ניתן לראות שאדם שגדל במקום של גניבות ובני משפחתו עסקו בגניבה הסיכויים להמשך המסורת על ידו גבוהים מאות מונים מכל אדם אחר ומצד שני אדם שגדל בבית שומר חוק במסורת בריטית קפדנית של כבוד לממסד ולמשפחה יש הסתברות נמוכה במיוחד לבצע עבירות על החוק.

לכן למידה של תכנים אלו במשותף נותנת הבנה רחבה ומהנה של הסביבה שלכם ושל חבריכם , כלים שילמדו בתואר זה ילוו אתכם לאו דווקה בעבודה אלא גם בחיי היום יום בהתנהלות מול אנשים והבנה לרגשותיהם ולנקודת מוצאם של אנשים אחרים.

 


מעוניין ללמוד תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים