מעוניין ללמוד תואר ראשון בתקשורת ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בתקשורת

תואר תואר ראשון בתקשורת

לימודי תקשורת היא בחירה טובה לתואר קליל ומרתק שעוסק בתחומי העברת המידע בין אנשים עם דגש על התקשורת המודרנית של היום והיא תקשורת ההמונים שנעשית על ידי הטלויזיה הרדיו והעיתונות ולאחרונה הצטרפה אל השלושה האינטרנט שהפך את תקשורת ההמונים ממוצר פרימיום לעשירים ובעלי עניין למוצר שכל אדם יכול לעשות בו שימוש ולהעביר מסרים ככל אשר הוא חפץ.

הלימודים בתואר לתקשורת אינם רק תיאורטים אלא גם בחלק מהפקולטות נעשים ניסויים פיזים בניצול של הנלמד על חיי היום יום וזאת על ידי התנסות בארגונים קיימים לעבוד עם התקשורת , עושים זאת לאחר סדנאות שונות של לימודי תחקירנות וכתיבה עיתונאית , מיתוג פרסום והעולם הוירטואלי , כאשר ניתן לשלב את התואר עם תואר נוסף במסלול דו חוגי ולהינות ממגוון גדול עוד יותר.

התואר עצמו פותח בדגש ובהקדמה משמעותית לתקשורת ההמונים מתוך ההבנה שלתקשורת זו יש השפעה גדולה במיוחד על חיי היום יום והלך הרוח בדעת הקהל כאשר אנו בוחנים את מדינת ישראל במיוחד והאופן בו התקשורת המונים התפתחה והפכה למשמעותית , נכיר את כל גופי התקשורת השונים והיחודיות שיש להם והחובה שיש להם לעמוד בדיני האתיקה המחמירים במדינת ישראל המצויה לעיתים קרובות במחלמות.

כאשר מדברים על תקשורת אין מדובר רק בתקשורת המסורתית והחדשותית אלא גם רכילויות או כל מסר אחר שעובר דרך כלים שונים ומגיע לידי קהל גדול ייחשב כתקשרות , במהלך הלימודים הסטודנטים מכירים את הטכנולוגיות השונות לפי תקופות ובהיסטוריה , איך מסרים עוברים בשנים האחרונות ביחס לעבר ומה המשמעות של האינטרנט עבור עולם הטלויזיה המיושן?.

מאחר והתקשורת מחזיקה בנכסים בעלי ערך עליון וזהו דעת הקהל באיזור השידור שלהם הם נדרשים לעמוד בכללים מאוד ברורים של חופש הדיבור ושוויון אחרת התקשורת תפגע בדמוקרטיה , לכן חלים עליה חוקים כגון איסור של תפיסת עמדה בנושאים מסוימים או איסורי דיווח בנושאים בעלי קשר ישיר אליהם כלומר כאשר מי מהבעלים הינו בעל עניין בסיפור וכו.

תחום התקשורת מתחלק לענפים:

כתיבה עיתונאית , מאז ומעולם היתה שונה ותכליתית יותר מכתיבה רגילה , הצורך בהעברת מסר ותזכור של ארוע קודם או הכנסה של נושא לקונטקס הנכון של הדברים , על גבי הכתיבה יש את תפקידי העריכה שמטרתם לתקן ולהגביל שימוש בנתונים שאינם נכונים או לחלופים לעמוד בחוקי הצנזורה והחוק המשפטי במדינת ישראל .

טלוויזיה / וידאו , התואר עוסק בהיבטים השונים ביצירה של סרט וידאו תיעודי או סרט המיועד לטלויזיה והאופן בו מגישים אותו ומציגים את התכנים יחד עם הכרה של המושגים הרלוונטים והאמירה האידיאולוגית של יוצר הסרט והמסר שהוא מעביר לצופים.

אינטרנט וכתיבה , הצורך בשימוש במילים הנכונות ובניסוחים הנכונים חשובים מאוד בתקשורות כי העברה של מסר באופן הלא נכון יכולה לפגוע קשות באנשים ואף לגרור עונשים וקנסות על הכותב ועל החברה אותה הוא מייצג , כאשר עוסקים ביחסי ציבור בין דרך האינטרנט ובין באמצעות הרדיו וכו יש להבין שלכל מילה יש משמעות אדירה ולסדר השימוש ולאופן השימוש של המילים משמעות מובהקת.

פנאי ובידור , הפנאי והבידור של המאה העשרים ואחת מועברים על ידי האינטרנט העיתון והטלויזיה ואנו מכורים לתכנית ריאלטי שונות , אוהבים חידוני טריוויה וכו , התרבות שלנו השתנתה והיום התקשורת לוקחת חלק פעיל בתרבות שלנו , ובשנים האחרונות גם היכולות החברתיות שלנו במהלך צפיה ועיסוק בתכנית טלויזיה לשלוח ולהתכתב עם חברים על הנושאים הבוערים בעצם יוצרים תקשורת של קבלת נתונים והעברה של נתונים לאחר וזה מרתק.

לתקשורת כיוונים שונים יש צורות תקשורת שהם חד כיוונים כגון הרדיו והטלויזיה ויש את התקשורת הדו כיוונית בעיקר של השנים האחרונות בהם ניתן ממש נהל תקשורת מיידית וחיה על גבי תשתית האינטרנט וזה נותן לאנשי השיווק , המכירות והיחסי ציבור הזדמנות לנצל תקשורת מסוג זה להעביר לנו יותר ממסר אחד בפעם והפרסומאים עוסקים בזה רבות.

לימודי תואר תקשורת אמנם לא באמת נדרשים בכדי להתקיים ואינם מוסיפים רבות אך יחד עם זאת הם פותחים דלתות בחברות הפרסום , בחברות יחסי הציבור והדוברות ובנוסף נותנות לסטודנטים כלים יחודיים להתמודד עם מצבים להם אולי הם ידרשו במידה ויחליטו להכנס משמעותית לתוך תחומי היצירה בתקשורת.

 


מעוניין ללמוד תואר ראשון בתקשורת ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בתקשורת

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים