מדעי החברה

מעוניין ללמוד תואר במדע המדינה ויחסים בין לאומיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר במדע המדינה ויחסים בין לאומיים

תואר תואר במדע המדינה ויחסים בין לאומיים

כאשר מדברים על התואר במדע המדינה וביחסים בינלאומיים חייבים לפתוח ולומר שזהו תואר מרתק ומעניין ובמיוחד לאנשים הומניים שאוהבים היסטוריה , פוליטיקה ובכללי להבין בכל דבר.. התואר מכיל בתוכו כל כך הרבה מרכיבים ומשמעויות שהכל מרגיש מיוחד ובגלל ההתבססות על העולם האמיתי מרגישים את ההתרגשות כאשר מנתחים מקרים אמיתיים בני זמנינו ולומדים דרכם ודרך ההיסטוריה על השלכות אפשריות בעתיד.

כמו בכל תואר הומני ההווה והעתיד מתבססים על העבר ולכן גם במדע המדינה וגם ביחסים בין לאומיים תוכן התואר מתבסס על היסטוריה לצד מציאות עכשווית ובה לומדים להכיר את הפולטיקה ורשויות הממשל לצד גופי שלטון כמו בתי המשפט על בוריין ולומדים על המשמעות שלהם בעולם שלנו בעבר ובעתיד וזה בהחלט מהנה מאוד.

מדע המדינה , תחום לימודים זה עוסק בכל הפוליטיקה הפנימית שקיימת בתוך המדינה ובישראל בפרט ומכיל בתוכו את הגישות השונות לפולטיקה ולניהול הממשל התקין ואף עוסק בחברות גדולות בדומה למדינות , היחסים בתוך גופים גדולים כשהבולט מבינהם הוא מדינה מורכבים לרוב ומכילים אין ספור רכיבים שצריכים לדבר זה עם זה ולהעביר מסרים ואישורים וכל בירוקרטיה אפשרית בשביל שדברים יעבדו כמו שצריך תוך כדי חיזוק החלשים וההגבלה של החזקים , שימור הכח אך עם זאת הגבלה של אותה הכח - זהו דמוקרטיה ליברלית.

דמוקרטיה ליברלית מתורגמת בכל העולם בצורות שונות וניתנת לביצוע באופנים שונים , לא כל מדינה שיש בה בחירות היא בהכרח דמוקרטיה ומדינות ללא חוקה לא בהכרח שאינם דמוקרטיות , ניתן לראות מדינות ללא חוקה (ספר חוקים) מוסדר אך עם מסורת ארוכת שנים של התנהגות דמוקרטית וליברלית כמו בריטניה והיא נחשב כאבות הדמוקרטיה ומצד שני אפשר לראות מדינות כמו רוסיה שעל פניו דמוקרטיות אך לא באמת ובין לבין ניתן לראות את ישראל בכמדינה בעלת רצונות דמוקרטיים והתנהגות דמוקרטית אך מתמודדת עם בעיות.

ישראל המוגדרת כמדינה יהודית סובלת מבעיות כגון שטחים כבושים (על פי האו"ם) או יחס מפלה לעבר אוכלוסיות מסוימות שנפגעות ובכך נפגמת הדמוקרטיה הישראלית עם זאת לא ניתן לומר על ישראל שהיא אינה דמוקרטית , אופן השלטון בישראל לדוגמה מורכב מכנסת ובתי משפט שמאזנים זה את זה , בארצות הברית יש את הקונגרס ובית הנבחרים ובתי המשפט.

ההבנה של מהי ההיסטוריה הפוליטית בישראל יחד עם ההשוואה לעולם ובכלל ההשוואה של ישראל לאיזור העוטף אותנו יכולה ללמד על המדינה ועל המקום בו אנו חיים וזהו תוכן מרתק שניתן ללמוד במהלך התואר המשולב הזה.

יחסים בין לאומיים , (יחב"ל) לאחר שמכירים את הפוליטיקה הפנימית בתוך המדינות צריך להבין איך עובדים המדינות השונות האחת מול השניה , המדינות העשירות מול העניות , גופי התיאום שפועלים בינהם וארגונים שהוקמו יחד למטרות שונות או ארגונים שהחלו פועלם לבד אבל השפעותיהם גדולה מאוד על העולם , ארגון חזק שמשפיע רבות ומוכר לכולם כיום זהו ארגון האומות המאוחדות שקרנו יורד בעולם בשנים האחרונות מחמת השתלטות מוסלמית ושל מדינות הדרום העניות שפוגעות בערכו ומגבילות את יכולותיו.

בעולם הבין לאומי בו שולטות מספר מעצמות שמכתיבות לכולם מה לעשות כיום דברים יכולים להיות שברירים ממש כאשר מנהגי מעצמה מפחד לעשות שימוש ביכולות הצבאיות שלו או מתערב במקומות שלא עליו להתערב הוא פוגע באמינות היכולת ולכן פוגע בהרתעה ששומרת את האיזון בעולם , במהלך לימודי היחסים בין לאומיים לומדים על מלחמות העולם על הקולנאליזם בארצות אסיה והמזרח התיכון ועל ההשפעות של המלחמה הקרה ובנוסף מכירים את הניצול האין סופי של מדינות הדרום (אפריקה וסין בעיקר)על ידי העולם המודרני והמערבי המתועש לצורכיו האישיים תוך פגיעה באוכלוסיות שונות.

ההבנה שנלמדת במהלך תואר זה על המערכת הבין לאומית נותנת פרספקטיבה לבעיות הקטנות שלנו במדינה הקטנה שמוקפת אמנם אויבים אך העולם כולו אינו אחד הדברים היציבים ביותר וכבר מוכח היסטורית שאחת לכמה שנים פורצת מלחמה עם זאת אנו למדים גם שמדינות דמוקרטיות נמנעות להילחם האחת בשניה ולכן יש תקווה לאנושות טובה יותר..

לסיכום , אין הרבה מה לעשות עם תואר זה באופן מוחץ אבל הוא בהחלט נותן חווית למידה מרתקת ומאפשר הבנה של תהליכים שונים המתרחשים כל העת בעולם ומציגים בפנינו מצגת של שקט תמוהה במיוחד , התואר הזה יכול להיות התואר הכי ריאלי כיום בלימודי האקדמיה מאחר והעולם כפי שאנו מכירים אותו עתיד להשתנות ובגדול שנים לא היה חוסר יציבות כפי שנראה כיום עם ארצות הברית ההגמון שנחלש ונחלש בכל שנה שעוברת תחת הנהגה רפה וחלשה שלא מעוניינת לטפל בבעיותיה הפנימיים לצד החיצוניים.

מבט נוסף שיקבל יותר נופך לאלו שמשלבים תואר זה בחוג דו חוגי עם ניהול או מקצועות הכלכלה : יש השפעה אדירה וחיבור ישיר בין מצב המדינה ברמה הבינלאומית והפנימית בתוכה לבין המצב הכלכלי של האנשים המתגוררים במדינה ולכן לאלו שלומדים כלכלה זה תואר שיכול להועיל מאוד ולהקנות להם ידע נרחב משל אחרים .

בארץ זהו מקצוע שרבים נוהרים אליו בגלל העניין שבו ובגלל שהוא אינו קשה במיוחד ולכן אינו נחשב לתואר יוקרתי אבל בעולם יש לתואר זה שם מצויין והלימודים בו מתגמלים , ייתכן שבעתיד תואר זה יקבל גם בארץ משמעות נוספת עם כניסתם המתמדת של תאגידים רב לאומיים המצריכים אנשים שמבינים את המערכת המלאה והתמונה הגדולה בכדי לנהל מסחר מול מדינות ותעשיינים אחרים.


מעוניין ללמוד תואר במדע המדינה ויחסים בין לאומיים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר במדע המדינה ויחסים בין לאומיים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים