מעוניין ללמוד תואר ראשון במדעי הקוגניציה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון במדעי הקוגניציה

תואר תואר ראשון במדעי הקוגניציה

מדעי הקוגניציה (מדעים קוגניטיבים) תחום מרתק בו עוסקים בחקר ההכרה של האדם ובעצם מנתחים את היכולת של האדם משלב הקבלה של המידע דרך שלבי הניתוח וההבנה של הנתונים ועד לביצוע ויישום מטרת המידע. כלומר אנו בוחנים מהם התהליכים המהירים שעוברים בראשו של האדם מרגע קבלת מידע בכל אופן אפשרי טלפון פנים לפנים טקסט וכו עד שהוא מבצע את הפעולה הנדרש ממנו דרך המסר או באופן אינטואטיבי ועצמאי.

כדי לבצע מחקרים בתחומים אלו יש צורך ברקע דומה ורחב ככל האפשר שקודם לתואר זה , תארים כמו פסיכולוגיה או ביולוגיה מהווים חוגים מצויינ ים לשילוב עם תואר זה מאחר ויש צורך לעשות שימוש בכלים שונים בכדי לבחון את התהליכים השונים והמחקר כולו הוא רב תחומי ועושה שימוש בידע ובכלים השייים לתחומים אחרים ומשלימים האחת את השניה. ודווקה במדעים קוגנטיבים זוכים להצלחה גדולה במדע על ידי בנייתם של מודולים של הטיות קוגנטיביות אנושיות ותפיסת הסיכון וכך ועל בסיס זה היום עושים חקר בפיננסים ובכלכלה.

במהלך לימודים מרתקים אלו אנו בעצם נכנסים אל תוך המוח האנושי ולומדים להכיר את כלל הפעולות המודעות והפעולות שאינם מודעות שמבצע אדם בכל שלב ושלב בחייו ואת כמות ההחלטות והפעולות שהמוח מבצע עם כל נתון שהוא מקבל ואנו מקבלים מליונים כאלה במהלך כל יום , ולכן ברוב הפקולטות ישלבו את מדעי הקוגניציה עם פסיכולוגיה , פילוסופיה ,מדעי העצב , מדעי המחשב , חישוביות עצבית ובלשנות.

שילוב של כלל יכולות אלו במדעי המוח מאפשרים לנו הזדמנויות חדשות להבין תופעות של יכולות מנטאליות שונותשעד לפני ממש מעט שנים נחשבו כלא הגיוניות להסבר על ידי אדם , תחומי החישוב הקוגנטיבי וחיקוי פעולות של המוח מתאפשרים כיום וזיהוי השפעה של טכנולוגיות שונות על ביצועים של אנשים גם כן קיימים כיום ואין ספק שזהו תחום מרתק במיוחד למצטיינים ולאנשים שיודעים להשקיע.

לא רבים יודעים אך דווקה ממדעי הקוגניציה צמח לו אחד מתחומי התעסוקה המענייינים והרווחים ביותר כיום בתחום ההייטק והטכנולוגיה בפרט וזהו הבינה המלאכותית , היכולת של מכונה לשחזר ולבצע ביצועים השייכים עד לפני כמה עשרות שנים לאדם אנושי בלבד הופכים מחשבי על לכוחות מדהימים בחישוב ובחיקוי של בני אנוש ומאפשרים לטכנולוגיה לצמוח למקומות שלעולם לא חשבו שהם יגיעו אם זאת אנו עוד רחוקים שנות אור בפיצוח המוח האנושי ולמעט פעולות מסוימות אם כי מאוד מתוחכמות עדיין אין חיקוי מלא למוח האנושי.

אין ספק שהעיסוק בתחומים אלו לאחר השלמת הלימודים וגם במהלכם מהנה ומיוחדת ביחס לתארים אחרים העוסקים במדעי החברה , ההבנה של המוח האנושי כל כך רחוקה מסיום וזה משאיר לחוקרים צעירים מקום למחקר ולזכות בתארים רבים כמעט בכל גישה שילכו , פרויקטים של מחקר מתקיימים בכל האוניברסיטאות בארץ ובעולם ולכל הצלחה בתחום זה השלכות גדולות על הכלכלה ועל החוקרים.

בוגרי תחום זה משתלבים מהר מאוד בתעשיות עתירי הידע בגלל היקף התוכן הנרכש בלימודים אלו וממשיכים בלימודים לתואר שני ומשתלבים במחקר בארץ ובעולם וכיום נעכים מחקרים רבים בנושאים אלו הנחשבים חדישים ומודרנים היכולות שנדרשים כיום בתחומי הייטק שונים נרכשים בתואר זה ולכן לרוב יוצאי התואר זוכים להצעות עבודה מפתות מיד בסיום לימודיהם במסלול לימודים זה - לא קל אבל משתלם מאוד משתלם. 


מעוניין ללמוד תואר ראשון במדעי הקוגניציה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון במדעי הקוגניציה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים