מעוניין ללמוד תואר ראשון במשפטים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון במשפטים

תואר תואר ראשון במשפטים

ללומדי תואר ראשון במשפטים מחכים מספר שנים מאתגרות בו הם ילמדו על החוקה ועל מערכת המשפט על כל ענפיה השונים ויכירו בין השאר פסיקות קודמות , את הדרכים לאכיפה ושמירה על החוק לצד הסתכלות ביקורתית על החוק ונסיון להשיג מטרות שונות בשימוש בניתוח ובניצול של החוק לטובתו מאחר וזהו תחום יחודי מאוד הוא אינו שייך למסגרות האחרות כגון מדעי הרוח או החברה ואינו שייך למדעים מדויקים.

הצורך בלימודי משפטים למטרת התעסקות במקצוע עריכת הדין נובע מהצרכים של העולם החדש בו עסקאות , הסכמים, חוזים והצעות מחיר , ופעולות מכל סוג שהוא , דיפלומטיה ועסקים כולם מתנהלים על פי חוק ולא על פי אמון הדדי כבעבר. כיום דבר שאינו סגור בחוזה בכתב או בעל פה אינו נחשב מציאות ולכן לא ניתן להיות בטוחים שהמובטח אכן יקרה ולכן יש צורך במתווך משפטי שיוודא את קיומם של ההסכמים והתובנות הרלוונטים.

תחומי עריכת הדין מתפרסים על פני אין ספור ספרים כאשר החוקה לבדה והדרכים לפירוש כל מילה בה הופכים את החוקים למרתקים ומסובכים אלף מונים ולכן הלמידה של תחומי המשפטים אינה מספיקה ויש צורך בנסיון בעבודה ולא סתם נסיון יש צורך בנסיון מאוד ממוקד בתחום העיסוק בו מתכנן העורך דין הצעיר לעסוק מאחר ולא ניתן להתמקצע בכל התחומים של החוק.

לימודי המשפטים ולאחר מכן העבודה במשפטים מתחלקת לתחומים מרכזיים ועוד תחומי שוליים שונים וכולן נדרשים בכדי לנהל כלכלה תקינה  כאשר התחומים המרכזיים במערכת המשפט הן :

מערכת המשפט האזרחי , מכיל בתוכו את רוב תחומי המשפט היום ודואג לרווחתם של האזרחים בהתנהלות היום יומית שלהם מול חברות מול אנשים פרטיים ודואג לאזן את כוחות השוק כך שהאנשים החלשים לא יפגעו , בנוסף תחום זה מסדיר את כל התחומים הבעייתיים של מקומות העבודה של חוזי התקשרות לצד חוזי קניה ומכירה ורוב מטרתו לאפשר את קיומם של החיים התקינים ולשמור על האפשרות למסחר בטוח ומאפשר לכלכלה להתקדם באופנים שונים.

מערכת המשפט הפלילי , תחומים אלו הן התחומים בו אנו רואים את עורכי הדין בטלויזיה מגינים על אנשים חפים מפשע לצד פושעים מועדים ותפקידם לייצג את הפרקליטות או את הפושע מול מערכת המשפט כדי לאפשר ייצוג אמיתי לכל אדם , תפקידים אלו הם קשים יותר מורכבים יותר ובעיקר מצריכים רמת ידע אחרת ולכן רק הטובים ביותר בתחום אכן עושים רווחים אדירים וכל שאר עורכי הדין נשארים בצילם של הגדולים. זהו תחום שנועד להגן ולשמור על האנשים הפשוטים מטעויות ועיוותים משפטיים שיכולים להיגרם בטעות או בכוונה תחילה.

מערכת המשפט הבין לאומי , מערכת משפט בין לאומי מצריכה סט כלים לגמרי שונה מכל הסוגים האחרים של המשפט מאחר ויש להתכתב עם חוקה גלובאלית ועם מדינות אחרות בעולם ולהן יש חוקים משלהם. ברוב המקרים החוקים מבוססים על הגיון ולכן לפי החוקה אכן המדינות יפגשו בשלב כלשהו ויחזיקו בדעות זהות הבעיה מורכבת כאשר בדין הבין לאומי מסתמכים על פסקי דין תקדימיים שניתן למצוא בכל העולם ולעשות בהם שימוש וזה הופך את המצב לקשה עד בלתי אפשרי , היום עם הגלובליזציה והחברות הרב לאומיות הדבר הופך אט אט לנפוץ יותר ויותר וךכן יש צורך במשפט הבין לאומי גם לענינים אזרחיים.

מערכת המשפט הציבורי , כאשר יש חקיקה בכנסת או כאשר נעשים שינויים במערכת הציבורית בית המשפט והיועצים המשפטיים צריכים לאשר זאת והם עושים זאת תוך התחשבות והכרה של החוקה שאותם הם יודעים על בוריה , כאשר אהרון ברק יצא עם המהפכה החוקתית לדוגמה ניתן לראות איך הורחבו חוקים של כבוד האדם וחירותו יחד עם זכויות נוספות ולכן לדוגמה כיום בית המשפט העליון עוסק בדברים שלא עסק בהם בעבר כמו זכויותיהם של פלסטינים לצד זכויות של אזרחי ישראל בנקודות חיכוך ציבוריים על אתיקה והסכמות ציבוריות.

מאחר ולא ניתן לבצע שום פעולה אמיתית כיום ללא חשש מתביעה או ללא צורך מעורך דין , מיצירה של מוצר ורישום פטנט ועד להסכמים למכירת המוצר ותנאי השימוש בו לצד זכויות הקניין הרוחני ולאחר מכן התחומים הפליליים שנובעים משימוש מפר וההמשך אין סופי יש צורך במספר רב מאוד של עורכי דין שיתפקדו כמשמני המערכת וידאגו שהכל יעבוד ויתאפשר לכולם לעסוק במסחר ולהרוויח.

מקצוע עריכת הדין אינו קל ומוטלת אחריות רבה על העורך דין הצעיר כמו העורך דין הבכיר ושניהם חייבים לעמוד מאחורי ההצהרות המשפטיות שלהם ובמידה והם ביצעו טעות במכר או לחלופין נתנו חוות דעת משפטית מוטעית ועל ידי כך נגרם נזק לאדם הם יעמדו לדין ויחוייבו על רשלנותם וכמו בכל מקצוע אחר רק הטובים ביותר מתפרנסים היטב ומצליחים להגיע לכותרות ולכן עורכי דין רבים כיום אינם מצליחים להצליח ומנסים בכל כוחם להשתלב אך זה הופך קשה יותר ויותר , תחומים רבים כמו עריכת פטנטים עדיין מחכים לעורכי דין אך אין בהם את הסקס אפיל הנדרש בכדי שיתמקצעו דווקה בו למרות הכסף הרב שיכול להיות גלום בו.

לאלו השוקלים ללמוד משפטים , כיום יש עודף היצע של עורכי דין והם מציפים את השוק עובדים בכל עבודה שתתן להם גם אם זה לא תחום המקצוע שלהם אבל הם לא בהכרח טובים בגלל זה ולכן מומלץ כבר לפני הלימודים לבחור את התחום לימודים המועדף עליך כדי שתשים עליו דגש ותהיה הטוב ביותר בו כבר מהלימודים עצמם ובכל עבודה תעסוק אך ורק בנושא הרצוי ורק ככה תהיה המקצועי ביותר ותיחטף לעבודה טובה.


מעוניין ללמוד תואר ראשון במשפטים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון במשפטים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים